Надбавки й доплати: профільний комітет про зміни у заробітній платі педагогічних працівників

11147
2 вересня 2020 о 18:18
Педагоги можуть отримувати премії виключно за рішенням директора школи.

Сьогодні, 2 вересня, на засіданні Комітету з питань освіти і науки України було визначено концепцію щодо змін у заробітній платі педагогічних та науково-педагогічних працівників.

До порядку денного засідання було внесено такі пункти:

  • про концепцію реформування оплати праці педагогічних працівників закладів освіти;

  • про стан виконання рішень комітету щодо оплати праці у сфері освіти;

  • звіт про роботу комітету з питань освіти і науки та інновацій за період III сесії Верховної ради України IX скликання.

Заступника Міністра освіти озвучив основні кроки щодо змін у заробітній платі педагогічних та науково-педагогічних працівників:

  1. внести зміни до деяких підпунктів бюджету України;

  2. запровадити на 2021 рік встановлення коефіцієнту 1,2 до посадових окладів ставок заробітної плати педагогічних працівників;

  3. на вимогу Мінфіну та Мінекономіки щодо спрощення структури заробітної плати педагогічних та науково педагогічних працівників скасувати дію постанови Кабінету міністрів від 11 січня 2018 року № 23;

  4. внести зміну в постанову Кабміну міністрів від 23 березня 2011 року № 373 та передбачити встановлення з 1 січня 2021 року надбавки за престижність праці педагогічним працівникам у фіксованому розмірі 15 %;

  5. із січня 2022 року має бути впроваджена в дію постанова Кабінету міністрів України від 10 липня 2019 року № 822 в частині, що передбачає розмір посадових окладів з коефіцієнтами їх визначення для 2022 року;

  6. до статті 24 закону України "Про повну загальну середню освіту" мають бути внесені зміни в частині встановлення доплат за додаткові види педагогічної діяльності. Зокрема, до обов'язкових мають бути віднесені лише доплати за перевірку навчальних робіт учнів та класне керівництво;

  7. обов'язковим залишається здійснення доплат за наукові ступені, вчені звання, надбавки за вислугу років, виплата допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки.

Решта додаткових, а також стимулюючих виплат, встановлюватиметься за рішенням керівника закладу освіти, — додав заступник Міністра освіти і науки.

Він зазначив, що розроблення дієвої концепції оплати праці в галузі освіти і науки — давно назріле питання. Необхідність стимулювання розвитку та створення умов для вдосконалення творчих здібностей талановитих працівників галузі дозволить забезпечити українську освіту якісними і висококваліфікованими кадрами.


Вас також може зацікавити: Вчителям мають доплачувати за поділ дітей на групи та додаткові заняття – Лілія Гриневич про освітню субвенцію

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00