Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події
Новини
4138
27 жовтня 17:51

На зарплату вчителів у проєкті держбюджету-2022 передбачено 108 млрд грн

Видатки на освіту зведеного бюджету у 2022 році становлять 392,2 млрд гривень.

У проєкті Державного бюджету України на 2022 рік уперше видатки на освіту зведеного бюджету 2022 році передбачені понад 7% ВВП та становлять 392,2 млрд гривень. Загальний обсяг видатків державного бюджету (із трансфертами) на освіту запланований – 185,6 млрд грн, що більше на 16,7 млрд грн ніж у 2021 році.

Зокрема на зарплату вчителів у проєкт держбюджету враховано освітню субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 108 млрд грн. Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Держава продовжує виконувати взяті на себе зобов’язання щодо утримання педагогічного персоналу закладів загальної середньої освіти для надання якісної загальної середньої освіти. З цією метою у проєкт держбюджету на 2022 рік враховано освітню субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 108 млрд грн, що на 8,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Цим коштом заробітною платою будуть забезпечені 420 тис. учителів, – повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Також він зауважив, що на реалізацію реформи «Нова українська школа» буде виділено 1 млрд грн.

Для забезпечення якісної освітньої складової освітнього процесу у проєкт держбюджету вперше передбачено дві субвенції в загальному обсязі 3 млрд грн. Ці кошти будуть спрямовані для придбання обладнання для їдалень закладів загальної середньої освіти, а також на заходи, пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки у закладах освіти, – наголосив заступник Міністра фінансів.

Також вперше з 2017 року у проєкті держбюджету 2022 року враховані кошти на суттєве підвищення стипендії студентам, щоб надати рівні можливості для кожної дитини отримати якісну освіту. Так, за словами Єрмоличева, уряд для більш суттєвої матеріальної підтримки кращих здобувачів освіти підвищив розміри академічних стипендій: у закладах фахової передвищої та вищої освіти ‒ у 1,5 раза, у закладах професійної освіти ‒ у 2,5 раза.

Вас також може зацікавити такий матеріал: 25 млн грн вдалось заощадити завдяки перевірці договорів на закупівлю ноутбуків для вчителів, – Мінцифра

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.