Новини
2294
9 серпня 2019 о 21:20

На всеукраїнській педагогічній конференції визначатимуть цінності НУШ

Базові поняття Нової української школи формуватимуться в ході дискусії.

Питання цінностей, на яких будується Нова українська школа, сьогодні є досить актуальним. Якими повинні бути ті цінності, мова буде йти під час традиційної всеукраїнської серпневої педагогічної конференції, яка відбудеться 19 серпня. Про це в інтерв'ю журналісту «Всеосвіти» розповів заступник міністра освіти Вадим Карандій.

НУШ заснована на певних цінностях. Потрібно розуміти ці цінності. Наразі це питання є досить актуальним, – сказав заступник міністра.

За словами Карандія, на педагогічній конференції планується презентувати проєкт SEE Learning – програму соціального, емоційного та морального навчання, а також напрацювання, які зроблені у цьому напрямі.

Якими повинні бути основні базові цінності, які ми повинні виховувати у наших дітей та випускників шкіл? Під ці цінності повинна бути зорієнтована вся система як навчання, так і виховання. Ми маємо привертати увагу до цих цінностей не тільки працівників освіти, а й  громадськості, тому що на виховання впливає дуже багато різних факторів. Ми маємо працювати і з батьками, пояснювати значення цих цінностей тощо, – пояснив Вадим Карандій.

Він зазначив, що наразі немає такого морального кодекса, який був колись у радянські часи. Чіткого визначення цінностям, які відповідають вимогам сучасності, ще не дано.

Що таке гордість, що таке гординя? Не всі розуміють відмінність та межу між цими поняттями. Як їх розділити? Що є цінністю? Що таке патріотизм? Що це означає? Ці поняття по-різному сприймаються різними людьми. Ми до кінця не знаємо визначення патріотичної людини, – навів приклад заступник міністра.

За словами Вадима Карандія, наразі освітянам потрібно сформувати перелік цих цінностей. Складність полягає в тому, що їх не можна задати нормативно.

Не можна сказати, що ми розуміємо патріотизм тільки отак і ніяк не інакше. Ми повинні започаткувати дискусію у педагогічному середовищі. Серед батьків також. Говорити, що у нас є такі уявлення про цінності – загальнолюдські, загальнодержавні, національні, а також цінності здорового життя і таке інше. Їх ми спробуємо дотримуватися у всіх сферах – навчання, виховання, – говорить представник міністерства.

Вадим Карандій підкреслив, що експериментальна програма соціального, емоційного та морального навчання школярів не є загальнообов'язковою. Її натхненником та розробником виступив всеукраїнський благодійний фонд, який вже не в одній школі проводив тренінги громадських соціальних активностей. Слухачами виступали керівники закладів освіти, педагогічні колективи, учні.    

Що таке волонтерство, як зорганізувати свої колективи на якусь спільну справу? Як виробити загальні спільні цінності? Їхні напрацювання настільки потужні, що бажаючих увійти в їхні тренінги є набагато більше, ніж спроможний охопити цей фонд, – зауважив заступник міністра.

Відомо, що наразі представники фонду задекларували відповідні свої методики та програми як такі, що  можуть бути віддані у вільне використання тих, хто хоче сприяти росту громадських соціальних активностей.

Наразі вони готуються до подання на грифування до міністерства, щоби отримати гриф як рекомендований для використання у навчальному процесі. Таких організацій багато, зараз росте активність. Не лише держава має певну монополію на вплив на освітній процес. Це повинен бути абсолютно суспільний процес, – вважає Вадим Карандій.

Розмова щодо цінностей відбудеться в рамках серпневої педагогічної конференції. Ще одним питанням стане обговорення підсумків першого року впровадження Нової української школи. Також до порядку денного конференції увійдуть питання, які є актуальними на сьогодні у освітньому середовищі, а також у суспільстві.

Нагадуємо: «Всеосвіта» запрошує всвх освітян взяти участь у Всеукраїнській серпневій онлайн-конфренції педагогічних працівників «Особливості організації освітнього процесу у 2019/2020 навчальному році». Вона відбудеться 20 серпня 0 10 год. Реєстрацію можна пройти за посиланням: https://vseosvita.ua/conference 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.