На страхування вчителів від COVID-19 коштів з бюджету не передбачено - очільник МОН

Під час години запитань до уряду т.в.о. міністра освіти і науки України розповів, як планують зберегти здоров'я вчителів.

На страхування вчителів коштів не передбачено. Про це сьогодні, 18 вересня заявив т. в. о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет під час години запитань до уряду.

Щодо страхування вчителів, цьогоріч коштів з державного бюджету не передбачено. Але при цьому МОН у співпраці з Мінфіном в рамках перерозподілу існуючих видатків у розмірі 540 млн грн буде перерозподіляти на засоби по боротьбі з COVID-19 в освітніх закладах, — пояснив Сергій Шкарлет.

Він додав, що наразі для захисту вчителів, які на рівні з медиками знаходяться у зоні ризику по захворюванню на COVID-19, в МОН щотижня проходять селекторні наради, формуються певні рекомендаційні засади. Внесено пропозиції щодо змін до державного бюджету.

Щотижнево Міносвіти разом з Мінохорони здоров'я та місцевими органами самоврядування неодноразово намагалося внести декілька постанов щодо повернення коштів з фонду COVID, — зазначив т.в.о. міністра освіти.

Але враховуючи, що на початку червня фонд ковіду був перерозподілений, — пояснив він. — Ми внесли певні пропозиції до зміни держбюджету. Вчора, 17 вересня, 250 голосами нардепів були внесені зміни до частини 2 статті 103 бюджетного кодексу, які передбачили використання залишків минулорічної субвенції у розмір 33 млрд грн на засоби індивідуального захисту освітянам.

Також, співпрацюючи з соціально орієнтованим бізнесом Міністерство освіти і науки уклало меморандум із 5-ма страховими компаніями, які готові на добровільних засадах забезпечувати страхування усіх категорій освітян, які є в Україні.

Загалом, під час години запитань до Уряду в Сергія Шкарлета запитали й про інші, не менш важливі кроки щодо розвитку освіти в Україні. Зокрема, щодо готовності країни до повного переходу освіти на дистанційне навчання. Т.в.о. Міністра освіти запевнив, що проведено велику роботу з такої підготовки. Розроблено програми навчання вчителів з дистанційної освіти.

МОН і МОЗ чітко розробили рекомендації і щодо дистанційки, і щодо змішаного навчання, — сказав Сергій Шкарлет.

Він додав, що тотальний перехід на дистанційне навчання повністю залежить від дотримання суспільством протиепідемічних заходів. В МОН та МОЗ сподіваються на добросовісність суспільства у виконанні маскового режиму та дистанціювання.

Наостанок Сергій Шкарлет запевнив, що в бюджет на освіту у 2021 році закладено гроші для 30% підвищення заробітної плати усім категоріям педагогічних й науково-педагогічних працівників.


Вас також може зацікавити: Підготовка шкіл до нового навчального року не була провальною - Сергій Шкарлет

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!