Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»
Новини
303
24 вересня 11:25

На фінансування наукової та науково-технічної діяльності у 2020 році було виділено 1,5 млрд гривень: звіт МОН

Колегії МОН було заслухано підсумки звітної кампанії щодо наукової та науково-технічної діяльності.

Колегією Міністерства освіти і науки України підбито підсумки наукової та науково-технічної діяльності за 2020 рік.

У 2020 році для забезпечення фінансування наукових робіт, науково-технічних експериментальних розробок, а також можливості участі в наукових заходах, інтеграції до європейського та світового дослідницького простору з Державного бюджету України було виділено близько 1,5 млрд гривень. Механізм фінансування пріоритетних наукових напрямів у закладах вищої освіти за результатами державної атестації став доступним лише з 2021 року і виключно для ЗВО, – зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов.

У 2020 році за кошти загального фонду бюджету виконувалась 751 наукова робота, у тому числі 319 фундаментальних досліджень на суму 278  млн 729 тис. грн, 375 прикладних досліджень на суму 280 млн 838 тис. грн і 57 науково-технічних розробок на суму 38 млн 588 тис. грн. ЗВО та НУ.

Загальна вартість зведеного тематичного плану ЗВО та НУ МОН у 2020 році, тобто робіт, які фінансувалися як переможці конкурсних відборів, становить 700 млн 969 тис. грн.

Також у 2020 році було профінансовано 191 роботу молодих вчених на суму 102 млн 812 тис. грн, що становило 14,7% від загального обсягу коштів, виділених у 2020 році на щорічний конкурсний відбір проєктів досліджень і розробок.

Національним фондом досліджень у 2020 році  було проведено два конкурси проєктів із виконання наукових досліджень і розробок: «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка досліджень провідних та молодих учених». За результатами конкурсів укладено 216 договорів про надання грантової підтримки на загальну суму 255 млн  301 тис. грн.

Торік було присуджено п’ять Премій Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Розмір кожної – 200 тис. грн.

У 2020 році, попри секвестр бюджетних коштів, забезпечено фінансування 122 двосторонніх науково-дослідних проєктів. Це дозволило досягнути збільшення показника профінансованих науково-дослідних робіт на 3% у порівнянні з 2019 роком. Загальний обсяг фінансування науково-дослідних проєктів становив 14 млн 849 тис. грн.

За результатами заслуховування звіту Колегія МОН ухвалила рішення щодо подальшого вдосконалення системи конкурсного відбору проєктів фундаментальних та прикладних досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок ЗВО та НУ, що належать до сфери управління #МОН шляхом внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють проведення відповідних конкурсів, а також щодо забезпечення подальшої інтенсифікації участі науковців ЗВО та НУ в міжнародних науково-технічних програмах та проєктах, зокрема в межах програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програми з досліджень та навчання «Євратом».

Вас також може зацікавити такий матеріал: Ефективність професійної освіти є однією з умов швидкого економічного розвитку України, – Сергій Шкарлет

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.