Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»
Новини
1206
22 вересня 11:14

Ефективність професійної освіти є однією з умов швидкого економічного розвитку України, – Сергій Шкарлет

Пріоритетним напрямом у реформі професійної освіти є оновлення інфраструктури закладів.

Зміни, що зараз відбуваються у сфері професійної освіти – це дуже потужний стрибок уперед. Адже саме ефективність цієї галузі є однією з умов швидкого економічного розвитку нашої країни, й це чудово розуміють на всіх рівнях державного управління. На цьому наголосив міністр освіти і науки України Сергій #Шкарлет на своїй сторінці у телеграмі.

Для сфери профосвіти є особливо важливою підтримка президента України, адже завдяки Указу «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти», який Володимир #Зеленський затвердив, галузь отримала друге дихання, – зазначив Міністр.

Впродовж останнього півріччя команда #МОН вжила низку заходів, зокрема:

  • підвищили розмір мінімальної академічної стипендії учням закладів профосвіти з 490 до 1250 гривень на місяць;

  • затвердили методичні рекомендації щодо передачі закладів профосвіти з державної власності у комунальну;

  • затвердили методичні рекомендації щодо створення наглядової (піклувальної) ради закладу професійної (професійно-технічної) освіти;

  • зібрали та опрацювали пропозиції щодо проєкту Державної цільової програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки.

Сергій Шкарлет додає, що також пріоритетним напрямом у реформі професійної освіти є оновлення інфраструктури закладів:

Цьогоріч на створення навчально-практичних центрів уряд виділив 150 млн грн, які між собою розділять 62 профтехи. Водночас у проєкті Державного бюджету на 2022 рік планується закласти 250 млн грн, що підтверджує пріоритетність реформи на національному рівні.

Довідково:

Сьогодні у сфері професійної освіти реалізується 75 міжнародних проєктів, зокрема 66 – на регіональному рівні та 9 – на національному. Серед партнерів – представництво ЄС в Україні, Міжнародна організація праці, Європейський фонд освіти тощо.

Вас може зацікавити: В Україні планують масштабний розвиток інфраструктури вищої освіти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.