і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

На допомогу НУШ створено Координаційну раду

Міжвідомчий колегіальний орган запрацює з 2019 року і допоможе вирішувати проблеми пов'язані з впровадженням реформи на місцях.

27 грудня 2018 року було прийнято постанову КМУ «Про утворення Координаційної ради з питань взаємодії між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з впровадження реформи освіти». Координаційна рада почне працювати з 2019 року і допомагатимете вирішувати складні питання щодо впровадження в регіонах Нової української школи.

Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що рішення про створення Координаційної ради підтримав прем’єр-міністр Володимир Гройсман:

Цього року, під час запуску Нової української школи, ми виявили одну з ключових проблем для ефективного впровадження реформи освіти. Це низька управлінська спроможність громад та недостатня координація між органами влади. Щоб підтримати тих, хто впроваджує реформу на місцях, на серпневій конференції педагогічних працівників було прийнято рішення створити орган, який координуватиме та допомагатиме в цій роботі. Це рішення підтримав Прем’єр-міністр, і ми дуже вдячні йому за це. Сподіваюся, що робота Ради допоможе покращити ситуацію не лише в сфері освіти, а й підтримає спроможність громад загалом, дасть їм інструменти ефективного використання тих грошей, які вони отримують унаслідок децентралізації. 

Отож, до складу Координаційної ради увійшли представники:

  • Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства;
  • Міністерства фінансів;
  • Міністерства інформаційної політики;
  • Міністерства соціальної політики;
  • Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;
  • Державної казначейської служби та інших органів;
  • асоціацій різних територіальних одиниць;
  • народні депутати. 

Координаційна рада стане потужною підтримкою реформи і налагодить комунікацію і співпрацю з місцевими органами виконавчої влади з органами місцевого самоврядування. Це дозволить уникнути багатьох проблем, які виникли у 2018 році. 

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти