«Можливість індивідуально-освітньої траєкторії – те, що ми хочемо впровадити»: Ганна Новосад

Чи будуть в Україні створюватися старші профільні школи? Знає Ганна Новосад.

У нещодавньому інтерв’ю для «Радіо Свобода» міністерка освіти та науки України розповіла про плани МОНу на майбутнє. Крім продовження реформ НУШ і зарплати педагогів, пані Новосад розповіла про необхідність створення старших профільних шкіл.

Міністерка вважає, що в Україні потрібно створити старші профільні школи, в яких учні зможуть обирати лише найнеобхідніші предмети, вибудовувати індивідуальну траєкторію.

У них (в учнів, – Ред.) немає єдиного фокусу, немає можливості впроваджувати так звану індивідуальну траєкторію, обирати предмети, зрозуміти, чи у них природничо-математичний ухил, чи гуманітарний. Таке профільне навчання з можливістю індивідуально-освітньої траєкторії – це те, що ми хочемо впровадити в новій трирічній старшій профільній школі.

Такі заклади освіти можуть з’явитися у 2027 році, однак Ганна #Новосад розповіла, що 2024 рік – можливий старт нової старшої профільної школи.

У міністерстві розуміють, що відкрити старші школи одночасно по всій Україні неможливо, тож, передусім, будуть створені «пілоти».

Тому що охопити всю країну одночасно – це той виклик, який ми можемо не підняти. Це можуть бути або «пілоти» по всій Україні, або «пілоти» в окремих областях. І старша профільна школа, доступ до неї буде базуватися на певному конкурсному доступі, – підкреслила міністерка.

Нагадаємо, Ганна Новосад просить місцеві органи не закривати заклади позашкільної освіти. 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.