Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події
Новини
5841
27 жовтня 16:37

МОЗ дозволило COVID-вакцинацію всіх дітей від 12 років

Йдеться про щеплення препаратом Pfizer.

Міністерство охорони здоров’я ухвалило рішення про вакцинацію від коронавірусу дітей віком від 12 років, незалежно від групи ризику. Щеплення рекомендовано проводити препаратом від Pfizer/BioNTech (Comirnaty).

Відповідний наказ МОЗ від 13.10.2021 № 2234 «Про введення в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 01 жовтня 2021 року» опубліковано на сайті міністерства. 

Враховуючи наявні дані з безпеки та ефективності вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech для дітей віком від 12 років, а також зростання захворюваності на SARS-CoV-2 серед дітей, рекомендовано проводити вакцинацію осіб віком від 12 до 17 років незалежно від приналежності до групи ризику за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації, – йдеться у документі.

Однак застосування Pfizer/BioNTech протипоказане у разі наявності серйозної алергічної реакції на один з компонентів вакцини. Якщо після першої дози вакцини діти перенесли міокардит або перикардит, введення другої дози варто відкласти до отримання результатів повного обстеження.

Вакцина від Pfizer/BioNTech для дітей віком від 12 років передбачена у двох дозах з інтервалом між першою та другою дозами 21-28 діб.

У наказі також зазначено, що, з огляду на важливість рутинної вакцинації та необхідність швидкого охоплення вакцинацією проти COVID-19 дітей від 12 років, необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцин проти COVID-19 та введенням вакцин проти інших інфекційних хвороб, за винятком екстреної вакцинації та вакцинації проти грипу.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Ще у двох регіонах України продовжили осінні канікули через COVID-19

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.