МОН створює робочу групу для напрацювання концепції старшої школи – Ганна Новосад

Ганна Новосад розповіла про важливість створення мережі старших шкіл та орієнтовні дати їхньої появи.

Наразі система навчання у старшій школі є недосконалою. Учні мають понад 20 предметів, які не дають можливості більше заглибитись у певний напрям, впроваджувати індивідуальну траєкторію, новітні методики тощо.

Пані Новосад розуміє, що реформа старшої школи втілюється у життя не за рік-два:

Цей процес набагато повільніший, система сама по собі консервативніша. Тому реформа була розрахована на 12 років. Але, вочевидь, якщо ми почнемо робити старшу школу у 2027 році – це ще плюс 8 років – ми не знаємо, чи взагалі доживе до того часу НУШ – есенція, суть, філософія, принципи, чи збережеться все це крізь низку урядів, парламентів, – зазначила міністерка.

У МОН планують розпочати будівництво мережі старших шкіл у 2024 році та перш, ніж цей процес розпочнеться, необхідно подолати кілька перепон: створити комфортні умови, розробити критерії, рамковий документ, розрахувати бюджет. У рамках реформи необхідно буде перепідготувати вчителів. Передбачається, що предмети будуть інтегровані:

От усі ці пункти треба скласти воєдино, підрахувати, оцінити ризики і обрати правильний варіант. Власне зараз ми над цим працюємо. Мене радує те, що ми уже бачимо серед активних груп директорів шкіл, керівників деяких областей, управлінь освіти, навіть окремих університетів, як-то УКУ, бажання працювати спільно для швидшого впровадження старшої школи. І ці групи уже мають певні свої концепції старшої школи. Тобто є розуміння того, що цей процес потрібно робити швидше, і напрацювання моделей уже відбувається у різних середовищах, – підкреслила Ганна Новосад.

У МОН створюється робоча група для розробки концепції старшої школи та її впровадження в межах всієї країни. 

Нагадаємо, Ганна Новосад вважає за потрібне збільшити мережу опорних шкіл. 

Джерело і титульне фото: УНІАН

#старша_школа #реформа #Ганна_Новосад #МОН

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.