і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

МОН рекомендує перевіряти інформацію

Завтра, 12 липня, розпочинається подання заяв абітурієнтів на вступ до закладів вищої освіти. Настанови від МОН майбутнім студентам – у нашому матеріалі.

Міністерство освіти і науки наголошує на тому, що перш ніж подавати заяви, необхідно обов’язково перевіряти внесену в електронні кабінети інформацію та завантажені документи.

Важливо також те, що внесені дані за необхідності можна буде відредагувати лише до того, як буде подана перша заява на вступ. Лише до цього моменту вступник зможе самостійно перезавантажити файли або відкоригувати внесені дані. Після подання першої заяви зробити це буде неможливо.


Особливо уважним потрібно бути з:

  • середнім балом атестата, який цьогоріч вступники розраховують самостійно;

Середній бал підтверджує приймальна комісія навчального закладу, яка першою реєструватиме заяву вступника. Після підтвердження середнього бала навчальним закладом його вже не можна буде змінити.

Якщо така ситуація все ж трапилась і ваш некоректний середній бал підтвердила приймальна комісія закладу вищої освіти, треба звернутися з письмовим зверненням до технічного адміністратора системи (на сайті є відповідна опція) та паралельно — до вишу, який підтвердив неправильний середній бал.

  • контактними номерами телефонів;
  • завантаженими файлами:

                фотографіями

Є чіткі вимоги до формату та розміру знімка: формат JPEG (JPG) або PNG, максимальний розмір файлу — 1 Мб. Розмір фотокартки – 3 на 4 см.

                додатоком до атестата

Важливо, аби він був завантажений у форматі JPEG та розміром не більше 1 Мб.

                документом про підтвердження реєстрації в селі (за наявності)

Необхідно завантажити довідку, яка відповідає встановленому зразку. Зараз у системі немає можливості редагування або видалення такої довідки, тому потрібно бути вкрай уважним.

До того ж право на сільський коефіцієнт діє лише для вступників, які на рік вступу здобули повну середню освіту в школах на території сіл та зареєстровані там протягом останніх двох років.


На жаль, в попередні роки непоодинокими були випадки, коли вступники завантажували в поле для атестата зовсім інші файли – рецепти Празького торту, фото домашніх улюбленців, батьків, медичні довідки тощо. Тому перед поданням заяв необхідно уважно перевірити, які саме файли додані до документів у власний електронний кабінет та чи правильно вказана інша інформація.

Водночас МОН також звертається до вступників з проханням не поспішати подавати електронні заяви у перший день, адже тоді не уникнути перевантаження системи. Для цього буде достатньо часу, тому не варто хвилюватися. Подавати заяви через електронні кабінети можна буде до 18-ї години 26 липня, тобто понад 2 тижні. Також звертаємо вашу вагу на те, що реєстрація електронних кабінетів не закінчується 12 липня – вона триватиме до 18-ї години 25 липня.

Нагадаємо, раніше «Всеосвіта» публікувала матеріал про те, що необхідно робити, якщо система під час реєстрації електронного кабінета «вибиває» помилку.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь