МОН має скасувати ДПА для 11-х класів – освітяни звернулися до освітнього омбудсмена

Позиція МОН щодо проведення ДПА для випускників суперечить законодавству України, вважає Володимир Онацький.

З огляду на епідеміологічну ситуацію в країні та продовження карантинних мір, Міністерство освіти і науки визнало доречним скасувати державну підсумкову атестацію для 4-х і 9-х класів. Однак #ДПА для випускників залишили – і значна кількість освітян вважає це досить необдуманим кроком.   

Так, заступник директора з навчально-виховної роботи Володимир Онацький на своїй сторінці у фейсбуці зазначив: позиція МОН щодо проведення державної підсумкової атестації для 11-х класів суперечить як законодавству України, так і здоровому глузду.

Випускників шкіл та ПТ, студентів коледжів та технікумів, а також їхніх батьків та педагогів продовжує лихоманити від того, що МОН не бажає виконувати вимоги законодавства і не скасовує ДПА, – обурюється пан Онацький.

4 травня 2020 року т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій дозволила змінити місце пункту тестування студентам коледжів, учням ПТУ та шкіл-інтернатів, якщо цей пункт знаходиться на відстані 150 км від перебування дитини.

На думку Володимира Онацького, у зв'язку з цим виникають запитання:

  1. А якщо відстань до пункту тестування 130 км чи 120 км, то як добратися до того пункту?
  2. Як можна зараз визначитись з місцем перебування, якщо не визначені точні дати проведення тестів?
  3. Що робити учням шкіл, які змінили (чи планують змінити) місце перебування?

Спочатку учасники тестувань мають знати дати проведення цих заходів, а вже потім визначатись з необхідністю зміни місця складання іспитів.

МОН необхідно було б врахувати, що одинадцятикласники – це не раби, прикуті до шкіл, і вони також за цей час могли змінити місце свого перебування. Наприклад, у Києві дуже багато родин перебували тимчасово: батьки приїхали до столиці на роботу разом з дітьми, багато дітей у київських школах навчались, приїхавши до своїх родичів з регіонів, де закрили школи. Зараз ситуація змінилась: заробітчани втратили роботу та можливість винаймати житло, дітей перевели на дистанційне навчання. Усе це змусило багатьох людей повернутися на батьківщину. Але вони змушені повертатися до місць навчання, щоб складати ДПА, – наголошує пан Онацький.

Він додав, що Міністерство освіти і науки щодня отримує численні звернення з вимогою відповідно до чинного законодавства скасувати ДПА, однак залишається на своїй позиції.

Тим часом освітяни вже звернулися до Служби освітнього омбудсмена: так, заступник директора у Дворічанському ліцеї Євген Козирєв надіслав відповідний запит до Сергія Горбачова. У відповідь Служба освітнього омбудсмена запевнила, що підготувала лист-рекомендацію до МОНу з пропозицією скасувати ДПА для учнів 11-х класів та залишити ЗНО лише для тих, хто має намір продовжувати навчання у закладах вищої освіти України.

4 травня 2020 року уряд вчергове продовжив карантин. Не зменшується загроза підхопити небезпечний вірус. Президент заявив, що ще залишається загроза життю 120 000 громадян країни. Цікаво: якщо на одну чашу ваги покласти життя дитини, а на другу – забаганки пані Любомири Мандзій, то що переважить? – запитує Володимир Онацький.

Тим часом головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю виданню «Сьогодні» зазначив, що в рамках карантину відкриють лише деякі навчальні заклади для проведення ЗНО.

Навчальні заклади вже відкриватися не будуть. Вони відкриваються тільки з 1 вересня. Ми будемо відкривати деякі з них для проведення ЗНО, – підкреслив пан Ляшко.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

«ДПА в 11 класах необхідно терміново скасувати!»: звернення освітян до Любомири Мандзій

Чому МОН скасовує випускні і останні дзвоники, але не скасовує ДПА у формі ЗНО – освітяни обурені рекомендаціями Міністерства

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!