«ДПА в 11 класах необхідно терміново скасувати!»: звернення освітян до Любомири Мандзій

Керівники шкіл вимагають від МОН скасувати ДПА та вписати у свідоцтва замість оцінок «звільнений».

У мережі вчителі та батьки неодноразово наголошували на тому, що ДПА для випускних класів необхідно скасувати, щоб вберегти учнів від стресу й навантаження. Але МОН не поспішало приймати подібне рішення. Асоціація керівників шкіл міста Києва вирішили діяти рішуче та направили звернення до т.в.о. Міністра освіти і науки Любомири Мандзій.

У зверненні йдеться про скасування ДПА в 11 класах та видачі атестатів випускникам до 1 липня. Керівники шкіл пропонують у свідоцтві вписати замість оцінок за ДПА – «звільнений»:

Ситуація, що склалася на сьогодні в країні, є підставою для звільнення 11-х класів від ДПА. У Положенні про ДПА зазначено, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації (абзац 5 пункту й, пункт 6, розділ IY наказу МОН України №1369 від 7 грудня 2018 року «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації») за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою, йдеться у зверненні.

Освітяни висловили думку, що скасування ДПА в 11 класах значно знизить напругу серед випускників, їхніх батьків та педагогів. Через карантин учні не зможуть побувати на останньому дзвонику та відсвяткувати випускний. Ці події вплинули на емоційний стан випускників та їхніх батьків:

Рішення щодо звільнення 11 класів від ДПА автоматично знімає багато юридичних питань, зокрема й проведення педагогічних рад щодо випуску учнів, адже в цей час більшість педагогів будуть знаходитися у відпустках. Тому рішення педрад навіть у дистанційному режимі вважатиметься нелегітимним, – йдеться у тексті звернення.

Освітяни вважають, що рішення про скасування ДПА є правильним, і цей крок дозволить вивільнити час та фінанси на підготовку до навчального року. 

Читайте також:

Рейдерське захоплення в університеті закінчилося звільненням в.о. ректора

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!