Новини
7871
4 серпня 13:45

Місцеві бюджети не використали 7 млрд грн залишків освітньої субвенції, – Мінфін

Залишки субвенції можна спрямувати на придбання шкільних автобусів, оснащення шкіл компʼютерами, придбання підручників тощо.

Станом на 1 липня 2021 року на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6 826,9 млн грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції. Про це повідомляє Міністерство Фінансів України з посиланням на дані Державної казначейської служби.

Такий значний обсяг залишків утворився насамперед у результаті накопичення на місцевих рахунках цільових коштів, що були надані з державного бюджету на розвиток матеріально-технічної бази #ЗЗСО

Водночас кошти використовуються на місцевому рівні дуже повільно і найчастіше вже після початку навчального року.

#Мінфін наполягає на тому, щоб кошти «працювали» для мешканців громад та забезпечували доступну і якісну освіту її здобувачам. Для цього вони мають бути використані за цільовим призначенням у наступному бюджетному періоді.

Тенденція, яка існує, свідчить про акумулювання коштів державного бюджету у місцевих бюджетах, – повідомляють у Міністерстві фінансів.

Залишки освітньої субвенції можуть спрямовуватися на такі видатки:

  • придбання шкільних автобусів;

  • оснащення закладів освіти персональними компʼютерами та мультимедійним обладнанням;

  • придбання підручників і посібників (зокрема електронних) для закладів освіти;

  • оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти;

  • здійснення заходів, повʼязаних з забезпеченням пожежної безпеки;

  • ремонт і придбання обладнання для їдалень ЗЗСО;

  • підключення закладів освіти до Інтернету, насамперед у сільській місцевості;

  • будівництво нових туалетних приміщень і їх реконструкцію;

Також залишки коштів можуть спрямувати на закупівлю засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок, захисних щитків), дезінфекційних засобів, пірометрів (інфрачервоних термометрів) та послуг із дезінфекції приміщень.

Вас може зацікавити матеріал: Діти з багатодітних малозабезпечених сімей отримають грошову допомогу для підготовки до школи

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.