Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

4 лютого 2019 о 17:03
0 0

Міносвіти мотивує майбутніх вчителів працювати в селах

Абітурієнти педвишів, що працюватимуть в селах, можуть першочергово вступити на бюджет.

У 2019 році вступники до педагогічних та медичних вишів, які мають бажання працювати в сільській місцевості, зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджетну форму.

Відповідні рекомендації для Обласних державних адміністрацій були опубліковані на сайті МОН.

Це право поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, що оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я».

Право першочергового вступу отримають ті, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років. Ця вся робота проводиться на регіональному рівні: конкурс організовує облдержадміністрації (ОДА) на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців з вищою медичною чи педагогічною освітою, – пояснив очільник директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Зазначається, що структурні підрозділи ОДА мають надіслати до сільських, селищних та міських рад повідомлення щодо оголошення конкурсів на укладення угод про відпрацювання у сільській місцевості. Своєю чергою, сільські селищні та міські ради мають сформувати прогнозовану потребу у фахівцях медичної та педагогічної спеціальностей.

ОДА самостійно визначають порядок та умови конкурсів. Однак МОН радить одним із критеріїв визначити місце проживання учасника, щоб перевагу змогли отримати ті, хто живе в тому ж населеному пункті, що й майбутній роботодавець.

Таким чином підтримка буде надана тим дітям з сіл, які хочуть отримати вищу освіту і повернутися працювати до себе додому», – зазначив Олег Шаров.

Наголошується, що учасники повинні бути попередньо ознайомлені зі своїми обов’язками щодо навчання та відпрацювання. При цьому місцеві ради, які дають замовлення, зобов’язані ухвалити рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом на термін не менш як 3 роки.

Переможці конкурсів отримають право на першочергове зарахування. Їх конкурсний бал множитиметься на першочерговий коефіцієнт - 1,05. Крім цього, вступники на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного спрямування) в Умовах прийому мають право на спеціальну квоту-4, під яку буде надано частину бюджетних місць.

По закінченню навчання випускник повинен впродовж місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу.


Методичні рекомендації щодо організації, проведення конкурсів та укладення угод


Джерело: МОН