Масками та антисептиками студентів у гуртожитках повинні забезпечувати власники - МОЗ

Відповідно до постанови, усім працівникам та особам, які проживають у гуртожитку, вимірюватимуть температуру.

Нещодавно МОН і МОЗ ухвалили постанови щодо організації освітнього процесу в школах України. Згідно з вимогами, усім працівникам вимірюватимуть температуру, вхід до закладу можливий лише у масці або респіраторі, учителі мають опитати учнів про їхній стан здоров’я. Контроль за виконання вимог покладено на директора школи. 

Подібні вимоги були оприлюднені й для студентів та працівників гуртожитків усіх типів. Тимчасові рекомендації мають враховуватися власниками, керівниками та суб’єктами господарської діяльності.

Ось кілька пунктів вимог з Постанови №48: 

  1. У гуртожитку має бути відповідальна особа, яка проводить щоденний  температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни та тим, хто проживає в гуртожитку. 

  2. Організувати на вході до гуртожитку місця для обробки рук. 

  3. Перебування в приміщеннях загального перебування або пересування (поза кімнатами) дозволяється лише у респіраторі або захисній масці.

Крім того, власник та адміністрація гуртожитку має забезпечити наявність п’ятиденного запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками гуртожитку, постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у санвузлах загального користування. Також, згідно з постановою, у гуртожитку дозволяється проводити збори, але з обмеженою кількістю осіб. 

Більше рекомендацій можна переглянути у документі: 

У групі “Новини вищої освіти” освітяни пишуть в коментарях, що ці вимоги в гуртожитках практично неможливо виконати:

Засновник може нести відповідальність лише за власних співробітників. Все інше поза межами контролю. Хто буде це все контролювати? І якщо для кожного мешканця гуртожитку - це домівка (тимчасова або постійна), чому власник повинен забезпечувати засобами гігієни? - зазначила Світлана Прилєпська. 

Читайте також:

Чітких вимог та фінансування немає, але відповідальність - на директорах шкіл: освітяни про навчання в умовах COVID-19

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!