Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Новини
30
27 квітня 2020 о 17:43
pdf Роздрукувати

Любомира Мандзій розповіла про ліквідацію малих шкіл і проблеми з інтернетом

Карантин не вплине на ліквідацію малих шкіл, запевнила Любомира Мандзій.

У 3% українських шкіл відсутній інтернет. Про це заявила т.в.о. Міністра освіти Любомира Мандзій під час інтерв’ю Радіо Свобода

Вона наголосила, що наразі ведеться робота з Міністерством цифрової інформації.

У поточному була спеціальна субвенція для проведення інтернету у заклади освіти. Наголошу, що в нас більше 15 тисяч закладів загальної середньої освіти. Так, ми ще не маємо стовідсоткового покриття інтернетом закладів освіти. Маємо на сьогодні, за даними органів управлінь освіти, 3% шкіл, в яких відсутній інтернет. Над вирішенням цього питання працюємо, – розповіла пані Мандзій. 

Також вона розповіла, що карантин не вплине на ліквідацію малих шкіл. Рішення про формування мережі закладів освіти ухвалює об’єднана територіальна громада або район.

Я думаю, що тут не вплине карантин. Якщо ми говоримо про якість освіти, то ми мусимо розуміти, що якісну освіту можна здобувати у тих школах, де створені належні умови. Створені кабінети, є відповідне обладнання, тощо.  Якщо батьки, громада будуть вважати за необхідне, що якість освіти є в пріоритеті, її можна здобути в опорній школі, тоді вони поїдуть в опорну школу. А якщо вони будуть вважати, що нехай близько до мене і тільки в тій школі, де вчилася колись і я, а ці слова може говорити бабця, якій 73 роки, то вибачте мене, будь ласка. Якщо батьки ставлять в пріоритет якість освіти для своєї дитини, онучки, вони точно можуть отримати цю освіту з умовами, наприклад, в опорній школі, де є, наприклад, всі кабінети, де є обладнання, де справді відбувається освітній процес на найвищому рівні, – зазначила очільниця МОН.

Також вона додала, що Урядом було ухвалене рішення про скерування субвенції на закупівлю шкільних автобусів, придбання навчальних кабінетів і лабораторій, харчоблоки, та на створення умов для організації харчування. Ці кошти вже є в областях. Зараз відбувається погодження проєктів. І будуть створюватися належні умови в закладах освіти.

Вас також може зацікавити: МОН не оцінюватиме роботу вчителів за період дистанційного навчання

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.