Статті
3125
10 березня 12:32

Кожна п'ята дитина у середній школі готова зустрітися з незнайомцем з інтернету: результати дослідження

80% опитаних дітей зареєстровані хоча б в одній соціальній мережі.

73% дітей ніколи не розкажуть дорослим про насильство, яке відбувається з ними в інтернеті. Про це свідчать результати дослідження на тему «Сексуальне насильство над дітьми та сексуальна експлуатація дітей в інтернеті в Україні». Дослідження було проведено МБО «Служба порятунку дітей» у партнерстві з Уповноваженим Президента України з прав дитини. В опитуванні взяли участь 4700 дітей.

Коли два роки тому виникла потреба провести таке дослідження – більшість партнерів говорили, що це неможливо, мовляв, як же ми приїдемо з такими питаннями до школи. Можливо все. Просто дещо вимагає трохи більше підготовки і рік копіткої роботи, – зазначила на своїй сторінці у фейсбуці Анастасія Дьякова, радниця з питань захищеності людини в інтернеті при віцепрем'єрі – Міністрі цифрової трансформації України та засновниця освітнього проєкту #Stop_sexтинг.

Результати дослідження

95% дітей виходять в інтернет вдома, 67,9% – через мобільний інтернет (актуальність батьківських контролів очевидна).

51,9% дітей почали користуватися інтернетом у віці 6-9 років.

Соціальні мережі

55,3% дітей вперше зареєструвались у соціальних мережах у віці 8-10 років.

Найпопулярніші соцмережі серед дітей:

  • 91% – YouTube,

  • 79,5% – Viber,

  • 59,6% – TikTok,

  • 59,6%– Instagram.

Де у дітей є профілі у соціальних мережах?

63,4% – Instagram, 49,9% – TikTok, 44,5% – YouTube.

80% опитаних дітей зареєстровані хоча б в одній соціальній мережі.

Вперше побачили порно-контент в інтернеті 39,8% дітей у віці 8-10 років, з них 59,8% побачили контент несподівано. 73,6% потрапили на контент через рекламу на сайті, 51,8% побачили у соцмережах, 20,7% – в онлайн-іграх. Вік першого контакту зменшується.

Сексуальне насильство

Кожна п'ята дитина у середній школі отримувала запитання в інтернеті про свої інтимні частини тіла і близько 40% серед дітей у старшій школі.

Кожна десята дитина у середній школі (11,2%) та кожна п'ята у старшій школі (18,5%) отримувала запити щодо надсилання її інтимних фото.

5% дітей у середній школі й 7% у старшій отримували запит показати себе або торкатися своїх інтимних частин тіла на камеру. 7% дітей у старшій школі висилали такі матеріали.

Незнайомці

Кожна п'ята дитина у старшій школі спілкувалася з незнайомцем в інтернеті про інтимні стосунки.

Кожна п'ята дитина у середній школі готова зустрітися з незнайомцем з інтернету і 42% дітей зі старшої школи.

Більше про результати дослідження ви можете дізнатися тут:


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Діти в небезпеці: у чому чи у кому криється причина дитячих та підліткових суїцидів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.