Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Новини
1035
9 грудня 2022 о 09:20
pdf Роздрукувати

Кошторис зарплатні вчителів наступного року «скромніший»

Освітня субвенція у 2023 році менша на 10% за цьогорічну.

Наступного року освітня субвенція, за рахунок якої виплачується заробітна плата вчителям, буде на 10% меншою, ніж у 2022 році, проте її скорочення обіцяють компенсувати за рахунок залишків субвенції, що накопичилися у попередні періоди.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Щодо освітньої субвенції, на яку зазвичай припадає левова частка видатків на галузь, розумію, що питання украй чутливе, бо стосується кожного педагогічного працівника. Якщо спрощено — це ресурс для їхньої зарплатні. Передбачена на наступний рік субвенція і справді «скромніша» за цьогорічну. 87 мільярдів гривень, тобто на 10% менше, ніж уточнений план 2022 року. Та водночас побоювання, що грошей не вистачить і вчительські зарплати доведеться скорочувати, безпідставні, — сказав посадовець.

Окремо він зауважив, що аналіз практики освоєння й розподілу субвенції свідчить про те, що ці кошти ніколи повністю не витрачалися, а частина осідала на рахунках.

Ні, гроші не розкрадаються і не зникають деінде. Річ у тім, що формула освітньої субвенції передбачає стимулювання якісної мережі шкільних закладів. Сформувавши таке якісне й оптимізоване освітнє середовище, деякі громади можуть заощаджувати частину наданих державою грошей і накопичують перехідні залишки, щоб у наступні роки витрачати їх на оновлення матеріально-технічної бази, — пояснив Єрмоличев.

За звичайних обставин Міністерство фінансів ставилося до цього з розумінням й підтримувало подібні ініціативи. Але під час війни не можна дозволити, щоб в країні 5-6 млрд грн щороку лежали без руху на рахунках місцевих бюджетів.

Хочемо, щоб ці кошти працювали передовсім у сфері освіти. Для розуміння: станом на 1 листопада неосвоєні залишки субвенції сягали 8,1 мільярда гривень, водночас за поточний рік вони збільшилися на 2,5 мільярда, — наголосив заступник міністра.

Він пояснив, що надходження до бюджету, які зараз отримує держава, дають можливість закрити лише питання безпеки та оборони.

Інші видатки фінансуватимуться за рахунок допомоги міжнародних партнерів.

Нагадаємо, протягом трьох років 1171 учитель 1–4 класів, які пройшли сертифікацію, отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу пропорційно до обсягу педагогічного навантаження.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.