КМДА вийшла за межі своїх повноважень: Любомира Мандзій про ЗНО та власні амбіції

Т.в.о. Міністра освіти прокоментувала наказ Київської міської адміністрації про звільнення випускників від ДПА.

Аби звільнити випускників від ДПА у формі ЗНО, треба змінювати Закон про повну загальну середню освіту.

Про це заявила Любомира Мандзій під час прямого ефіру на Громадькому.

Йдеться не про конфлікт, а про повноваження і норми закону. За Законом про повну загальну освіту, ДПА у формі ЗНО відбувається за рівнем освіти, коли випускник здобуває повну середню освіту. Тенденційно, можна собі уявити ситуацію, коли:  «Я не йду в заклад вищої освіти, для чого це мені треба.» А це треба, аби отримати документ про вищу освіту. В нас є положення про ДПА, яке передбачає дві форми ДПА – в закладі освіти і у формі ЗНО. Ми справді звільнили від ДПА учнів 4 і 9 класів. Але, аби звільнити випускників від ДПА у формі ЗНО, треба змінювати закон про повну загальну освіту.

Також Любомира Мандзій додала, що кожна посадова особа має діяти виключно в межах визначених повноважень. На її думку, КМДА вийшла за ці межі.

Ситуація не є простою. Епідеміологічна ситуація може розвиватися по-різному. Але наразі ми маємо адаптивний карантин. Наше завдання – створити максимально безпечні умови. Є рекомендації головного санітарного лікаря щодо створення безпечних  умов. Ми будемо доставляти індивідуальні засоби до обласних департаментів освіти. А вони будуть доставляти до пунктів тестування. Там будуть дезінфектори, антисептики для рук, маски, пірометри – ці всі засоби будуть доставлені. Перша доставка вже у вівторок.

Також нинішня очільниця МОН прокоментувала ймовірне призначення нового кандидата на посаду Міністра освіти.

Мене в команду запросила Ганна Новосад. Був визначений напрямок моєї роботи – продовження реформи НУШ. І це був пріоритет в моїй роботі. Нам було важливо закінчити новий навчальний рік. У нас попереду ЗНО, вступна кампанія і підготовка до нового навчального року. В нас дуже багато викликів, з якими ми маємо впоратися. Але подання на посаду Міністра виносить прем’єр-міністр. Ми з ним це не обговорювали.

На запитання ведучого, чи має Любомира Мандзій бажання залишитися Міністром освіти, вона відповіла, що має амбіцію працювати у професійній команді.

Вас також може зацікавити: Наказ про скасування ДПА для 11-х класів Києва не підлягає виконанню, – МОН

7050
04.06.2020 21:30:00

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.