Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
1539
10 квітня 2020 о 15:56

Карантин: 7 способів для роботодавців підтримати батьків, які працюють

Необхідно, щоб дружня до сім’ї політика поширювалася на всіх працівників, незалежно від їхньої статі або статусу зайнятості.

Сьогодні дітям у всьому світі як ніколи потрібна підтримка батьків. А батькам необхідна підтримка їхніх роботодавців. Наслідки поширення коронавірусної інфекції (COVID-19) відчуваються в усьому світі. Для багатьох дітей це означає вимушену перерву в навчанні, хвороби членів родини та втрату сімейного доходу – проблеми, які насамперед стосуються дівчаток і хлопчиків з найбільш незабезпечених сімей.

Надання батькам, які працюють, підтримки, необхідної для піклування про дітей, і застосування у сфері праці політики, дружньої до сім’ї (зокрема оплачувану відпустку для догляду за дитиною, оплачувану відпустку через хворобу, гнучкий робочий графік і доступ до недорогих якісних послуг з догляду за дітьми) допоможуть зменшити негативний вплив на дітей.

Міжнародна організація ЮНІСЕФ пропонує 7 способів, завдяки яким роботодавці зможуть підтримати батьків, які працюють, аби вони мали змогу подбати про себе, своїх дітей і родини в період спалаху COVID-19.

1. Оцінити, наскільки ефективно політика, що застосовується на робочому місці, враховує інтереси сімей

Чи достатньою мірою чинна політика враховує інтереси сімей? Почніть з визначення найбільш нагальних потреб батьків, які працюють. Особливу увагу варто слід приділяти вразливим групам, а саме: тимчасовим працівникам, працівникам неформального сектору, мігрантам, вагітним або жінкам, що годують немовлят, працівникам з інвалідністю і тим, хто не має права на оплачувану відпустку через хворобу.

2. Дозволити гнучкий графік роботи

Гнучкий графік роботи надає працівникам свободу вирішувати, коли й де виконувати свої службові обов’язки. Оскільки потреби батьків, які працюють, можуть значно відрізнятися, різні варіанти гнучкого графіка роботи зможуть допомогти батькам подбати про своїх дітей і родини.

Гнучкий графік роботи означає віддалену роботу, скорочений робочий тиждень або надання гарантованої довгострокової відпустки для того, щоб працівники мали можливість доглядати за хворими, літніми або родичами, які мають інвалідність.

3. Забезпечити підтримку батькам, надавши їм безпечні, доступні, недорогі та якісні варіанти догляду за дітьми

Унаслідок повсюдного закриття шкіл та закладів з догляду за дітьми багато батьків стикаються з проблемою обмеженого доступу до відповідних послуг або їхньої повної відсутності. Деяким батькам доводиться залишати дітей молодшого віку практично без нагляду, наражаючи їх на небезпеку. Роботодавці можуть підтримати таких батьків різними способами: направляти дітей в інші установи з догляду за дітьми (які продовжують функціонувати та в яких створені безпечні умови), виплачувати грошову допомогу та запроваджувати гнучкий графік роботи.

4. Створити сприятливі санітарно-гігієнічні умови праці на робочому місці та за його межами

З метою підтримки батьків, в обов’язки яких входить виконання критично важливих завдань на робочому місці, роботодавці можуть забезпечити підтримання чистоти і дотримання гігієни: облаштувати на робочих місцях можливості для миття рук з милом і проточною водою або надавати спиртові антисептики для рук там, де тимчасово не облаштовані пункти для миття рук водою.

Необхідно підтримувати матерів, які годують немовлят, створивши чисті та зручні умови для годування грудьми. Роботодавці також можуть забезпечити захист всіх своїх працівників, зокрема тих, хто працює віддалено, надавши їм важливу інформацію про заходи профілактики, а також інструкції щодо поїздок і рекомендації про те, як обговорювати пандемію зі своїми дітьми.

5. Надати працівникам інформацію про те, куди звертатися за медичною допомогою

Роботодавці можуть допомогти своїм працівникам, у яких спостерігаються симптоми COVID-19, скерувавши їх до медичних працівників і в служби охорони здоров’я. Наприклад, роботодавці можуть надати список місцевих лікарень, установ охорони здоров'я та служб екстреної допомоги із зазначенням їхніх адрес та номерів телефонів, а також проінструктувати своїх працівників про те, як безпечно дістатися до медичних установ.

6. Допомогти працівникам і їхнім родинам впоратися зі стресом

Роботодавці повинні надавати особливу підтримку працівникам, які відчувають тривогу, розгубленість або страх під час спалаху COVID-19. Вони також можуть надати підтримку батькам, які допомагають своїм дітям впоратися з тривогою і страхом.

Роботодавці повинні слідкувати за тим, щоб інформація, яку вони поширюють, надходила тільки з надійних джерел, і щоб всі працівники мали доступ до психосоціальних послуг. Вони також повинні надати батькам необхідні їм час і ресурси, щоб піклуватися про дітей і заспокоювати їх. Це може включати надання необхідних засобів, що допоможуть батькам і вихователям проводити бесіди, ігри та інші корисні для здоров’я заходи з дітьми.

7. Знизити фінансове навантаження у разі, якщо працівники або члени їх сімей захворіють на COVID-19

Зменшення потенційного фінансового навантаження на батьків у зв'язку зі спалахом COVID-19 має вирішальне значення. Заходи підтримки можуть охоплювати гарантування зайнятості, оплачувану відпустку через хворобу і фінансову допомогу у вигляді виплати дитячої допомоги і субсидій на медичні витрати. Вразливим групам, таким, наприклад, як працівники з низьким доходом і працівники неформального сектору, повинна бути надана особлива підтримка.

 Дружня до родини політика для всіх 

Необхідно забезпечити, щоб дружня до сім’ї політика поширювалася на всіх працівників, незалежно від їхньої статі або статусу зайнятості (наприклад, постійні працівники або тимчасові). Ключове значення для здійснення цієї політики має створення середовища, в якому працівники могли б відчувати себе комфортно і не боятися дискримінації або переслідувань.

Найбільше це стосується жінок, які, як правило, частіше, ніж чоловіки, виконують обов’язки з догляду за дітьми. Слід вжити відповідних заходів, які не дозволять жінкам, які працюють, постраждати через виконання своїх материнських обов’язків. Запроваджуючи і здійснюючи політику, дружню до родини, роботодавці гратимуть ключову роль у справі підтримки добробуту батьків та їхніх дітей.

Джерело: https://vse.ee/dbm


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Карантин: 63 мільйони вчителів потребують захисту, підтримки і визнання

Олена Зеленська спільно з МОН ініціювала проєкт для батьків, які виховують дошкільників

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.