Новини
1718
4 серпня 17:53

Кабмін затвердив Декларацію про безпеку шкіл

Документом передбачено створення умов для забезпечення права на освіту та формування безпечного освітнього середовища у період збройного конфлікту на сході України.

Уряд затвердив план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

У 2019 році Україна приєдналась до Декларації про безпеку шкіл і стала сотою країною, яка підтримала положення цього документа. Декларація містить низку зобов'язань для попередження і реагування на напади на заклади освіти та їх використання у військових цілях в умовах збройного конфлікту. Дякую колегам з Кабінету Міністрів за підтримку плану заходів щодо реалізації Декларації. Ці заходи сприятимуть подоланню негативних наслідків у забезпеченні прав дітей на освіту, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

В пояснювальній записці до документа зазначено, що планом заходів передбачено створення умов для забезпечення права на освіту та формування безпечного освітнього середовища у період збройного конфлікту на сході України.

Зокрема декларація передбачає:

  • створення системи моніторингу нападу на заклади освіти,

  • забезпечення захисту закладів освіти від нападів та їх відновлення у разі пошкодження; забезпечення безперервності навчання;

  • впровадження в освітню політику чутливих до конфліктів інструментів;

  • забезпечення системності підходів до захисту освіти в умовах збройного конфлікту;

  • забезпечення інформаційної підтримки впровадження положень Декларації про безпеку шкіл.

Також планом заходів передбачається перегляд механізму раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, забезпечення психологічного супроводу та програм психоемоційної підтримки для учасників освітнього процесу, забезпечення підключення закладів освіти в сільській місцевості до інтернету та забезпечення педпрацівників необхідними технічними засобами для організації дистанційного навчання тощо.

#МОН висловило подяку Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та міжнародній організації «Save the Children» за постійну підтримку в імплементації положень Декларації про безпеку шкіл.

Вас також може зацікавити такий матеріал: Діти з багатодітних малозабезпечених сімей отримають грошову допомогу для підготовки до школи

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.