Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості використання арттерапевтичних технік у роботі з дошкільниками
»
Новини
2121
17 вересня 11:59

Іспит на володіння українською мовою не склали 15% чиновників, які претендують на державні посади

Спеціальної граничної норми щодо частки складання іспитів ніхто не встановлював.

Національна комісія зі стандартів державної мови підбила підсумки перших двох місяців проведення іспиту на рівень володіння державною мовою, що проводили серед чиновників, які претендують на держпосади. У результаті іспит зі знання української мови провалили близько 15% чиновників. Про це повідомила голова Нацкомісії зі стандартів державної мови Орися Демська в ефірі каналу «Україна 24».

У Нацкомісії зі стандартів державної мови зазначають, що іспит на володіння українською мовою зазнав трансформації, внаслідок чого його тривалість скоротилася з двох годин до 30 хвилин. Це дозволило значно збільшити пропускну здатність іспиту до понад 16 тисяч людей на місяць. Станом на 16 вересня 2021 року Нацкомісія зі стандартів державної мови видала 22 265 сертифікатів. Частка тих, хто провалив іспит, становила 15%. 

За словами Олени Демської, такий результат тестування цілком нормальний.

Я вважаю, що чиновники впоралися. Тому що з усіх тих, хто складав іспит, нескладання становить у середньому близько 15%. Тому що з 16 липня до 9 серпня був довгий іспит, який не склали 5% держслужбовців, потім був короткий 30-хвилинний іспит, рівень нескладання якого стартував з 20%, наразі він становить 11%. І якщо додати 5-20-11 у середньому виходить 15%, – пояснила Демська.

Голова Нацкомісії говорить, що це нормальний результат для України – країни, яка є перехідною від однієї мовної моделі до іншої, спілкування на рівні держави й країни. Адже, за її словами, спеціальної граничної норми нескладання іспитів ніхто не встановлював.

Якби ми всі знали українську мову, якби у нас були гарні дороги, медицина, якби ми сьогодні летіли у космос, як літають американці, то очевидно, що і володіння мовою було б інше, – додала Демська.

Орися #Демська визнає, що дійсно є державні службовці, які не дуже добре володіють державною мовою:

Будемо чесними – ми всі робимо щось не завжди добре. Потрібно розуміти, що ті, хто складає сьогодні іспит – це ті, хто йде на призначення, й вони виконуватимуть функції держслужби. Якщо людина не склала іспит, вона просто не призначається на посаду і все, – заявила Демська.

Також голова Нацкомісії нагадала, що відповідно до закону про забезпечення функціонування української мови як державної, будь-який громадянин України може складати іспит безоплатно, необмежену кількість разів і не частіше ніж один раз на чотири місяці.

Матеріал, який вас може зацікавити: В Україні змінили умови іспиту з володіння українською мовою для держслужбовців

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.