Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події
Новини
3077
9 серпня 13:44

В Україні змінили умови іспиту з володіння українською мовою для держслужбовців

Результати іспитів визначаються протягом 15 календарних днів.

В Україні оновили умови складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для державних службовців. Відповідне доручення від Кабінету Міністрів за ініціативи #МОН отримала Національна комісія зі стандартів державної мови. Про це повідомила голова Комісії Орися Демська.

Так, етапи складання іспиту залишаються незмінними. Претенденти повинні зареєструватися у системі та бути фізично присутніми у місці проведення іспиту. Результати іспитів визначаються протягом 15 календарних днів, а дані вносяться у Реєстр державних сертифікатів – це забезпечує прозорість іспиту.

Що нового?

Змінюється час, відведений для складання іспиту на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків. Тепер він становитиме 30 хвилин. Це впливає на структуру іспитової роботи – Комісія трансформувала письмовий блок іспитової роботи та оптимізувала набір завдань. Письмова частина складатиметься з тестів: їх стане менше, але вони будуть складнішими. Усна частина міститиме 1 завдання – монолог.

Скорочення тривалості іспитової сесії та зміна структури іспитової роботи дозволить істотно збільшити пропускну здатність мережі іспитових центрів.

Іспит на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які мають намір набути громадянство України, лишається незмінним – його тривалість орієнтовно 2 години.

Найближчим часом також буде скореговано стратегію відкриття додаткових місць для реєстрації на іспит. 3 серпня 2021 року під час реєстрації у системі перебувало понад 2500 осіб, що значно сповільнило її роботу. Тому надалі додавання вільних місць у системі відбуватиметься постійно через оновлені інструменти, що надані центрам іспитування на місцях.

Реєстрацію на іспити буде відновлено 10 серпня 2021 року після 18.00.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Володимир Зеленський підписав закон про режим «без паперів»

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.