Новини «Всеосвіти»
6472
19 листопада 2019 о 13:52

ІНФОРМАЦІЙНА  ДОВІДКА

щодо зарахування дистанційних навчальних курсів, які розміщені на веб-сайті https://vseosvita.ua/ як підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників

На чисельні звернення користувачів нашого порталу щодо зарахування результатів дистанційних навчальних курсів, які розміщені на веб-сайті https://vseosvita.ua/ як підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, повідомляємо.

Відповідно до пункту 9 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 21.08.2019 р. № 800 (далі по тексту – Порядок підвищення кваліфікації), суб’єктом підвищення кваліфікації може бути юридична особа, що надає освітні послуги з підвищення кваліфікації педагогічним та/або науково-педагогічним працівникам.

Цим пунктом передбачено, що для набуття статусу суб’єкта підвищення кваліфікації необхідні дві умови, а саме:

  • наявність статусу юридичної особи;
  • надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічним та/або науково-педагогічним працівникам.

ТОВ «Всеосвіта» повністю відповідає цим двом умовам, оскільки є зареєстрованою у встановленому порядку юридичної особою. Окрім цього, відповідно до пункту 4.2. розділу 4 «МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА» Статуту ТОВ «Всеосвіта», до основних видів діяльності ТОВ «Всеосвіта» належить підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Виходячи з цих правових підстав, а також враховуючи те, що ТОВ «Всеосвіта» бере участь в експерименті всеукраїнського рівня за темою «Організація системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників в умовах реформування галузі освіти» (наказ Міністерства освіти і науки України від 06.03.2019 року  № 322) Міністерство освіти і науки України видало лист за № 4/2181-19 від 30.09.2019 року, яким фактично підтвердило статус ТОВ «Всеосвіта» як суб’єкта підвищення кваліфікації.

У подальшому, листом № 4/3213-19 від 19.11.2019 року Міністерство освіти і науки України відкликало лист за № 4/2181-19 від 30.09.2019 року.

Підставою для відкликання стало те, що важливою умовою набуття статусу суб’єкта підвищення кваліфікації є забезпечення відкритості і доступності інформації про кожну власну програму підвищення кваліфікації шляхом її оприлюднення на своєму веб-сайті (за наявності), офіційному веб-сайті МОН (установ, що належать до сфери його управління) та/або на Національній освітній електронній платформі із зазначенням строків (графіка) виконання такої програми (пункт 10 Порядку підвищення кваліфікації). Порядок, критерії відбору та умови оприлюднення програм підвищення кваліфікації затверджуються МОН.

Крім того, у цьому ж листі повідомляється, що проєкт нормативно-правового акту, яким будуть визначені порядок, критерії відбору та умови оприлюднення програм підвищення кваліфікації буде оприлюднено Міністерством освіти і науки України найближчим часом для громадського обговорення.

Таким чином, відкликання листа за № 4/2181-19 від 30.09.2019 року жодним чином не заперечує статус ТОВ «Всеосвіта» як суб’єкта підвищення кваліфікації, оскільки єдиною підставою цього відкликання є відсутність прийнятого порядку, критеріїв відбору та умов оприлюднення програм підвищення кваліфікації.

У свою чергу повідомляємо, що всі програми навчальних курсів, які ТОВ «Всеосвіта» пропонує для цілей підвищення кваліфікації,  оприлюднені на веб-сайті https://vseosvita.ua/ як того вимагає  пункт 10 Порядку підвищення кваліфікації.

Окрім цього, авторами навчальних курсів є досвідчені педагогічні та науково-педагогічні працівники із значним досвідом роботи у сфері підвищення кваліфікації, що не може не свідчить про належну якість наших навчальних курсів.

Отже, ТОВ «Всеосвіта» не вбачає жодних підстав для тверджень про відсутність у нас статусу суб’єкта підвищення кваліфікації і для незараховування результатів наших навчальних курсів як підвищення кваліфікації.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?