Статті
3273
20 січня 20:00

Ідеї для створення видовищних STEM-проєктів

Зацікавте школярів наукою!

Більшість дітей змалечку захоплюється майструванням, дослідами та фізико-хімічними експериментами. Але щойно за шкільною програмою починається хімія, фізика та ускладнюється математика, учням стає нецікаво їх вивчати. Чому?

На жаль, більшість уроків у старших класах – це суцільна теорія, позбавлена експериментів та творчості. Учням стає нудно, адже вони не розуміють як усі ці формули, теореми та закони пов'язані з реальним життям.

Прагнете переконати школярів, що ці складні науки – практично найцікавіше у шкільній програмі? Пропонуємо ідеї захопливих STEM-проєктів, під час створення яких учні зможуть актуалізувати теоретичні відомості для вирішення практичних завдань та проявити творчість.

Саморобки у техніці оригамі

Оригамі – це надзвичайно цікавий спосіб вивчення математики зі школярами. Протягом усього процесу необхідно створювати з квадрата різноманітні геометричні форми за певними принципами. При створенні проєктів у техніці оригамі дітям потрібно актуалізувати знання про напрямки, кути та форми.

Складаючи різноманітні фігурки, можна збагнути принципи формування симетрії, будови геометричних фігур, кутів, дробів та інше. 

Попередньо до створення STEM-проєктів пропонуємо переглянути виступ Роберта Ленга «Математика і магія оригамі» на конференції TED (відео можна дивитися із субтитрами українською мовою, якщо зробити відповідні налаштування).

Працюючи над проєктами, розкажіть школярам, що оригамі не лише мистецтво. Його принципи узяті для створення багатьох інженерних винаходів. Наприклад, так був створений компактний дизайн подушок безпеки, принцип сонячних батарей, техніка складання парашута та багато іншого.

Пропонуємо декілька YouTube-каналів з ідеями для непересічних проєктів різної складності:

Виконання проєктів з оригамі допомагає розвивати просторове мислення та активізувати теоретичні знання з математики.

Технологічні іграшки

Запропонуйте школярам втілити на практиці теоретичні знання, отримані під час уроків фізики, та створити із підручних матеріалів модель транспортного засобу, побутового приладу чи щось інше.

Ми підготували добірку YouTube-каналів із покроковими майстер-класами зі створення технологічних іграшок із підручних матеріалів:

Виконання подібних проєктів допоможе школярам середніх та старших класів швидше опанувати зміст навчальної теорії з фізики та математики, а також збагнути її значення для повсякденного життя.

Створення візерунків та орнаментів

За якими принципами будується візерунок? Які геометричні фігури використовуються в орнаментах українського національного одягу? Запропонуйте школярам разом зробити дослідження, а також створити власні авторські візерунки, ґрунтуючись на математичних принципах.

Приклади візерунків:

Запропонуйте школярам створити проєкти візерунків, які можна застосувати для оздоблення:

  • тканини;

  • шпалер;

  • вишивки;

  • ковдр та інше.

Для цифрування намальованих вручну орнаментів та для їхнього створення у віртуальному середовищі радимо використовувати програми Desmos та Geogebra.

Приклад автоматичного створення варіацій візерунків у програмі Geogebra:

Створення таких проєктів допоможе учням збагнути зв'язок між мистецтвом та математичними закономірностями.

Голограма для 3D-зображення

Голограма – це ілюзійне об'ємне зображення, яке створюється з використанням спеціальної технології голографіки. Сенс такого зображення полягає у тому, що спостерігач бачить віртуальний об'єкт цілком реалістично, з усіх боків одночасно.

Створити 3D-зображення можна за допомогою голографічної піраміди – нескладного пристрою з пластику. Для втілення проєкту також знадобиться смартфон та спеціальні відео.

Як створити 3D-проєктор для голограм:

Підготуйте попередньо: скотч чи суперклей, папір, ножиці, лінійку, олівець та прозорий шматок тонкого пластику.

Виготовлення не займе багато часу:

  1. Накресліть паперовий шаблон трапеції (3,5 см – висота, 1 та 6 см – довжина основ).

  2. Обведіть трафарет на пластику та виріжте деталі.

  3. Обережно склейте грані у піраміду.

Для 3D-ефекту знадобиться смартфон та спеціальні відео.

Ми підготували тематичну добірку відео з YouTube для перегляду голограм:

Створіть такий проєкт з учнями початкових чи середніх класів та запропонуйте разом спостерігати за віртуальними рослинами, тваринами, космічними явищами та іншим.

Створення STEM-проєктів активує пізнавальну активність школярів, надихає та мотивує здобувати теоретичні знання!


Читайте також:

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: