Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Гра важлива для психологічного здоров'я дитини

Рухова активність сприяє фізичній розрядці та успішності в навчанні.

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» експерти відзначають важливість ігрових занять із дітьми.

Педагоги та дитячі психологи телеграм-каналу «Підтримай дитину» постійно створюють і публікують ідеї для занять із дошкільнятами, ігри для перерв і під час перебування з дітьми в укриттях.

На каналі зібрано ігри для різного віку та навантаження. Зокрема, завдання на розвиток уявлень, дихальної гімнастики, руханки та вправи на розвиток моторики та міжпівкульної взаємодії для дітей.

Відомо, що гра:

  • допомагає дитині себе пізнавати;

  • стимулює її розумовий розвиток;

  • розвиває навички контролю;

  • показує варіанти вирішення проблем;

  • сприяє проживанню стресу;

  • вчить планувати;

  • підвищує стійкість;

  • навчає виявляти ініціативу та самостійність;

  • сприяє вираженню агресії безпечним способом;

  • розвиває впевненість у своїх силах.

Зокрема, молодшим школярам ігри допомагають адаптуватися. У тому числі знайти друзів і попрактикуватися в спілкуванні.

Рухливі ігри для початкової школи на перерві розвивають вміння швидко приймати рішення, удосконалюють вміння орієнтуватися в просторі, допомагають розвивати силу, спритність, кмітливість і витримку тощо.

Рухова активність сприяє фізичній розрядці та служить профілактикою застійних явищ. У дітей піднімається настрій, що сприятливим чином позначається на навчанні.

Переключивши увагу, діти уникають стомлення.

Наприклад, на перерві можна пограти в гру «Міксер» на згуртування класу.

Учні стоять в колі. У центрі ведучий.

Він каже: «Поміняйтеся місцями ті, у кого … і називає одну ознаку (наприклад, довге волосся, хто в кросівках, хто любить тістечка тощо)».

У момент руху ведучий повинен зайняти одне з місць, що звільнилося. Хто не встигне стати на місце в колі, стає в центр і веде гру далі.

Ця гра дозволяє дізнатися один про одного не тільки дітям, а й учителям, а також розвиває увагу і швидкість реакції.

На каналі «Підтримай дитину» також присутні казки та вірші, які спеціально для дітей читають, зокрема, й захисники України.

Нагадаємо, шеф-кухар Євген Клопотенко разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запрошують на кулінарні майстер-класи для дітей і батьків за участі кваліфікованих психологів. Спільне приготування здорової їжі допоможе дітям відновити відчуття психологічного комфорту та зменшити рівень тривожності, а батьки дізнаються, як через приготування їжі підтримувати один одного та власних дітей.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.