Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Нестандартний підхід до формувального оцінювання: досвід, інструментарій, новації
»
Взяти участь Всі події

Головоломки з сірників для розвитку логіки та креативного мислення

Цікаві завдання, які вподобають школярі будь-якого віку.

Головоломки з сірниками – це відмінний спосіб невимушеного розвитку кмітливості, уваги та конструкторських навичок як у дошкільнят, так і у старшокласників! До того ж це прекрасна розвага! 

Такого типу завдання вже давно використовуються для розвитку логічного та креативного мислення. Популярність подібних вправ обумовлена ​​зручністю використання і доступністю матеріалу, з якого складаються цікаві геометричні та арифметичні фігури.

Ключові правила розв'язання сірникових головоломок

Сенс будь-якої головоломки такого типу полягає у тому, що для її вирішення необхідно перекласти один або декілька сірників таким чином, щоб виконати певну умову. Причому, рішення такого завдання, як правило, потребує нестандартного підходу. 

При розв'язанні головоломок враховуйте наступні особливості:

  1. Для розв'язання головоломки, як правило, потрібно знайти нетипове рішення. Слід враховувати, що сірники можуть накладатися одне на одне, переміщуватись у будь-якому напрямку чи перевертатися (якщо виключення цих дій тільки-но не вказане в умові виконання завдання!).
  2. Для розв'язання завдання необхідно розглядати умову дещо ширше за звичайні. Наприклад, для виконання умови щодо побудови певної кількості геометричних фігур шляхом перекладання декількох сірників, потрібно враховувати, що декілька маленьких фігур можуть утворювати  подібну їм велику фігуру.
  3. Для вирішення завдань такого типу потрібна неабияка зосередженість, тож відповідь потрібно шукати, послідовно і не поспішаючи перебираючи можливі варіанти. 

Завдання з утворенням різноманітних фігур з сірників 

1. Переклавши усього 2 сірники, побудуйте хатинку в дзеркальному зображенні до оригіналу. 

Відповідь: 

2. Перекладіть 3 сірники так, щоб з початкової конструкції утворилося 3 квадрати

Відповідь: 

3. Приберіть 8 сірників таким чином, щоб залишилося всього 2 квадрата.

Відповідь:

4. Перекладіть 3 сірники таким чином, щоб рибка попливла у зворотній бік.

Відповідь:  

5. Покладіть сірники таким чином, щоб кожен з 6 сірників торкався інших 5.

Відповідь:

6. Перекладіть усього 2 сірники таким чином, щоб з 4 утворилося 7 квадратів

Відповідь:

7. Із сірників складена фігура схематичної ялинки. Перемістіть 3 сірники таким чином, щоб із 3 трикутників утворилося 4. 

Відповідь:

Завдання з утворенням цифр і чисел з сірників

1. До трьох додайте ще 2 сірники таким чином, щоб утворилося вісім

Відповідь: 

2. Відомо, що довжина кожного сірника 4,5 см. Складіть з 13 сірників 1 метр. 

Відповідь:

3. Рівняння 3 х 3 + 1 = 9 невірне. Перенесіть всього 1 сірник таким чином, щоб рівняння стало вірним.

Відповідь:

Сірники, звісно, не іграшки, але не тоді, коли йдеться про захопливі творчі завдання! Виконання подібних вправ під час уроків дозволить учням переключити увагу, сконцентруватися та відчути радість маленької особистої перемоги.


Також сірникові головоломки можна розв’язувати віртуально – за допомогою мобільних додатків. Наприклад, рекомендуємо додаток Сірникова Головоломка Король.

Безліч мобільних додатків із сірниковими головоломками можна завантажити тут: https://vse.ee/bli

Читайте також: 

Інтерактивний прийом «Фішбоун»

RAFT-технологія – універсальний прийом критичного мислення

#критичне_мислення #вправи #ідеї #учні #школа

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.