Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події

«Хочу бути танкісткою»: історія однієї студентки

У Харківському військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ» закінчилася вступна кампанія. Крім хлопців, студентами закладу стануть і дівчата.

Немає такої професії, якої б не могла опанувати прекрасна половина людства. Сьогодні чимало жінок успішно ведуть бізнес, керують корпораціями, лагодять важку техніку та керують непідйомними машинами. Власне, історія Марії – звичайної студентки із Черкащини – зовсім не про милі сукні і красиве життя.

Цьогоріч дівчина вступила до Харківського військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ». Про цей заклад студентка дізналась випадково. Товариш її брата ділився про курсантське життя, навчання, Харків і ненароком обмовився, що цього року до танкового інституту набиратимуть і дівчат. Марія зрозуміла – це саме те, що їй потрібно.

Дівчинка каже, що вступала до 6 цивільних та 3 військових вишів. Іспити з фізичної підготовки вона здавала на рівні з хлопцями:

Хтось думає, що я прийшла сюди, бо до військового інституту легше вступити. Я подала документи до шести цивільних та двох військових вишів. За результатами ЗНО,  я проходила в усі, але вибрала саме інститут танкових військ. За умовами вступу, тут, окрім конкурсу сертифікатів, довелося пройти ще професійний психологічний відбір, а також на рівні з хлопцями здавати іспит з фізичної підготовки – крос, підтягування. Було цікаво і дещо азартно, але легко – точно не було.

Батьки Марії були здивовані її вибором, однак не стали вмовляти змінити професію: 

Мій батько – колишній військовий, офіцер запасу, – розповідає Маша. – Він із розумінням поставився до мого рішення, сказав тільки, що буде важкувато. Втім, я й сама знаю, що професія військового – це важка праця, яка, окрім специфічних знань, потребує  гарних і фізичних, і вольових якостей.

Марію не лякає жорсткий розпорядок дня, життя у казармі та відсутність часу на особисті потреби. Крім того, їй доведеться вивчати складну бойову техніку, водити танк чи БТР. Майбутня танкістка вважає, що дівчата можуть долати будь-які випробування і захищати країну не гірше хлопців.

Бажаємо Марії терпіння, мужності і наснаги. Ми впевнені, що вона зможе абсолютно все.


Нагадаємо, освітні заклади з 19 регіонів України відкриють перші філіали #ДівчатаSTEM.

Фото: Armia Inform

Посилання на Armia Inform: https://armyinform.com.ua/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.