і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Global Teacher Prize Ukraine 2018: хто, коли та звідки?

1 серпня організатори винагороди припинили приймати заявки від педагогів, які змінюють майбутнє нашої країни. Детальніше розповідає команда ініціаторів премії в Україні.

Торік в освіті України відбулась справжня позитивна революція – уперше було проведено національну премію Global Teacher Prize Ukraine для вчителів-агентів освітянських змін. Вона спрямована на те, аби продемонструвати суспільству велику важливість учительства у майбутньому країни. Покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства. Йдеться, скоріш, не про учителя, який навчає дітей, а про справжнього наставника, що здатен змінити цілий світ.

У 2018 році вже вдруге пройде вручення цієї премії і ми вкотре підкреслимо той факт, що в усьому світі зусилля педагогів варті того, аби бути визнаними на найвищому рівні.

Ми неймовірно вражені тим, скільки надзвичайних агентів змін працюють поруч із нами. Виявилося, що вчителі-супергерої настільки заклопотані робочими справами, що аж 20% надіслали заявки в останню ніч, – підкреслює контент-менеджер премії Юлія Чернова.

Зараз організатори опрацювали вже 100% заявок, а це, на хвилинку, аж 1915 анкет від натхненного проактивного учительства. Ініціатори винагороди в Україні поділились статистичними даними про цьогорічних учасників премії.

 ХТО ВОНИ? 

про портрет учасника відбору


Стать. Кількість жінок, що стали учасницями конкурсу премії склала 90%, у той час як чоловіків-номінантів – усього 10%. Звучить доволі гендерно неоднорідно, проте така ситуація цілком відповідає загальній ситуації вчительського складу по Україні.

Вік. Наймолодшій учасниці цьогорічної премії Global Teacher Prize Ukraine – 18 років. Найстарший серед номінантів – 75-річний учитель. Головне – не старішати душею, чи не так?

Місце. Переважна більшість учителів (81%) трудиться в містах. Педагогів із сіл/селищ/містечок – 19%. Така ситуація швидше виникла через більшу впевненість у власних силах міських вчителів. Однак, організатори стверджують, що торішній досвід демонструє, що вчителі, які викладають у селах та містечках, не пасуть задніх і так само активно застосовують різноманітні інновації  та сучасні методики.

 ЗВІДКИ? 

про географію премії


Очевидно, що нагорода є справді всеукраїнською! Як і торік, за словами організаторів, найбільше заявок отримано з Київської області — 15%. Далі йдуть Львівська, Дніпропетровська, Запорізька області. Цьогоріч, є навіть учасник з Криму.

 ВІД КОГО? 

про те, хто саме подавав заявки на участь


Абсолютно будь-хто — учні, колеги, вдячні батьки могли номінувати улюбленого вчителя на участь і розповісти організаторам премії, чому саме цей викладач, на їхню думку, має стати переможцем. Для цього навіть спеціально була створена опція «Номінувати вчителя». І це спрацювало.

Цьогоріч більш ніж половину заявок на участь (59%) отримано від дітей. Це свідчить про глибоку повагу та вдячність учнів своїм наставникам.

 ЩО ВИКЛАДАЮТЬ? 

про те, викладачів яких предметів серед номінантів найбільше


У цьому році найбільше заявок було подано від вчителів початкових класів – 18% від загальної кількості анкет. На другому місці за кількістю учасників – вчителі англійської мови (16%). Далі – викладачі української мови й літератури та вчителі математики (по 14% від кожної з цих двох позицій). Найменш сміливими цьогоріч виявились педагоги-фізики, викладачі географії, економіки та фізичної культури — лише 1%.

 ЩО БУДЕ ДАЛІ? 

про подальший перебіг процесу визначення переможця премії


«Учительський Оскар» зовсім нещодавно завершив приймання анкет для участі у конкурсі на здобуття премії. Відповіді кожного учасника оцінюватимуться людьми, які з трепетом та теплотою ставляться до української освіти. І відповідно до суми виставлених балів, буде сформовано рейтинг. ТОП-50 найкращих вчителів країни 2018 року буде оприлюднено вже 15 серпня. Отож, чекаємо на список сучасних суперпедагогів.

До речі, «Всеосвіта» зовсім нещодавно спілкувалась з фіналісткою Global Teacher Prize Ukraine 2017– вчителькою-дефектологом Наталією Гладких про важливість інклюзії змалечку.

Також у свіжому номері журналу «Всеосвіта» зовсім скоро буде опубліковано ексклюзивне інтерв’ю з Оленою Северенчук організаторкою премії Global Teacher Prize Ukraine та представницею громадської спілки «Освіторія».

Інфографіки від «Освіторія Медіа»

Посилання на «Освіторія Медіа»: https://osvitoria.media

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти