Новини
87217
15 вересня 2020 о 14:38

Доплати та надбавки педагогам не зняли, їхня зарплата впродовж 2021 року зросте на 30%, – Шкарлет

Тимчасовий очільник Міносвіти зазначив, що навантаження педагога не повинне складатися з більш ніж 18 годин на тиждень.

Нині всі вчителі працюють в умовах збільшеного навантаження, адже окрім уроків в класі, матеріал необхідно пояснювати тій частині групі, яка навчається онлайн. До того ж педагог має встигнути зробити всі записи до журналу, перевірити завдання учнів, проконтролювати їхнє самопочуття, провітрити клас, і вдома знову підготуватися до наступного уроку. Освітяни нарікають, що з таким навантаженням та важкими умовами праці заробітна плата досі лишається низькою.

З початку вересня зарплата педагогів підвищилась майже на 6%, а в наступному році зросте на 30%. Про це розповів т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет в прямому ефірі "Сніданку 1+1", відповідаючи на питання користувачів фейсбуку:

Ми не пішли на зняття будь-яких доплат і надбавок. І за престижність, і за вислугу років, зберегли їх усі. Але шляхом зміни першого тарифного розряду й збільшення витрат на оплат праці та освітньої субвенції, бюджет освіти буде збільшено майже на 33 млрд грн. Зарплата вихователя також залежатиме від тарифної сітки.

Так, на освіту у 2021 році з державного бюджету планують виділити 173,8 мільярда гривень, а на зарплати освітянам – 102,5 млрд грн освітньої субвенції.

Як зазначив Сергій Шкарлет, робочий час вчителя, якого було прийнятого на ставку, складається з виконання навчального навантаження (18 годин на тиждень):

Я можу на прикладі навчання своєї доньки сказати, що подвійне навантаження вчителя залежить від організації освітнього процесу, який запроваджений у школі. У закладі освіти, де навчається моя донька, один тиждень половина групи навчається офлайн, а інша онлайн. Потім вони міняються. І я, відверто скажу, я там подвійного навантаження не бачу.

Навантаженість педагогів має контролювати керівник і засновник закладу освіти, від яких залежить організація освітнього процесу в школі, зауважив очільник МОН. За його словами, навантаження педагога не повинне бути більше ніж 18 годин на тиждень:

Є чітке навантаження вчителя, за яке оплачується заробітна плата.

Також пан Шкарлет додав, що наступного року в новій освітній програмі щодо протидії COVID-19 закладено 1 млрд грн на забезпечення шкіл робочими місцями, обладнаними під дистанційну освіту.

Читайте також:

«Вимагаємо повернути дітей до шкіл»: у Чернігові скасували змішаний формат навчання через скарги батьків

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.