Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події
Новини
244
7 квітня 11:00

Доктор Комаровський розповів, що допоможе дитині якнайшвидше пережити стрес під час війни.

Як у сьогоднішніх реаліях зберегти психіку дітей? Адже вони бачать страх війни і чудово розуміють, що відбувається в нашій країні.

Вибухи, сирени, бомбосховища… За місяць війни українські діти побачили те, що не завжди можна показати навіть у фільмах жахів. Проте, за словами Євгена Комаровського, дитяча психіка набагато стійкіша до емоційних стресів, ніж психіка дорослих.

Лікар пояснив, що дитина дуже швидко заводиться, впадає в незрозумілий психічний стан, але коли проходить стресовий вплив і настає тиша, то вона відновлюється набагато швидше, ніж дорослий.

«Головне – не намагайтеся лікувати дітей за допомогою якихось заспокійливих засобів, – сказав Євген Комаровський в інтерв'ю каналу «Україна». – Це не працює та багаторазово збільшує ризик травматизму».
Діти вирішують наявність небезпеки, спостерігаючи за поведінкою дорослих. Це інстинкт усіх ссавців. Саме тому як протікатиме посттравматичний період стресу у дитини, на 99% залежить від поведінки дорослих.

«Якщо поруч перелякана мама, яка весь час плаче, дитина поводитиметься так само. І жодна терапія у цьому випадку не спрацює, – пояснив лікар Комаровський. – Не можна сказати дитині: «Не плач» і продовжувати плакати».

Також експерт розповів про головну помилку більшості батьків. Перебуваючи за кордоном у статусі біженців, вони дуже часто не віддають у дитячий колектив дитину під приводом: «Він не знає мови, нехай краще буде поруч» або «Там усі чужі, мій малюк нікому не потрібний».

«Чим швидше дитина відірветься від переляканого батька з надлишком емоцій і зануриться у середу, де є діти, які не пережили схожий стрес, тим швидше відновиться, – порадив лікар Комаровський. – Тому використовуйте будь-яку нагоду, щоб малюк потрапив до рук аніматорів, педагогів, почав грати з дітьми, які не бачили війну».

Джерело: sport.znaj.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.