Добірка оригінальних ідей для створення годівничок

Створи оригінальну годівничку – допоможи пташкам перезимувати і вигравай привабливі подарунки від "Всеосвіти".

Вже через кілька днів до нас в гості завітає зима. Вона принесе люті морози і вкриє землю білим полотном. У таку холодну пору року особливо важко виживати нашим пернатим, які постійно шукають прихисток і хоч якусь поживу. Саме тому, “Всеосвіта” розробила безкоштовний конкурс “Екологічна грамотність”, пройшовши тестування з екології, школярі можуть долучитися до екоакції “Врятуй пташку – створи годівничку”. 

Щоб стати учасником екоакції, слід змайструвати годівничку для птахів, повісити надворі, періодично наповнювати її кормом та проводити спостереження за птахами. Найактивніші юні охоронці природи мають змогу виграти цінні призи, які нагадуватимуть їм про добрі справи та спонукатимуть до нових дій – механічні дерев'яні конструктори “Глобуси” та “Слони” від компанії Mr.Playwood, а також яскраві Подяки та паперову 3D-розробку у вигляді годівнички від проекту “Всеосвіта”, на якій зазначатиметься, що її власник – “Юний рятівник природи”.

Ми підготували для вас кілька креативних ідей створення годівнички своїми руками. Ви не повірите, але її можна зробити із найпростіших підручних матеріалів та навіть… з гарбуза!

 Перед тим, як почати створювати годівчнику варто запамятати кілька елементарних правил: 

 1.  Обов’язкова наявність даху. У вашої годівнички має бути дах, тому що саме він захищатиме їжу від опадів, щоб вона не зіпсувалась.

 2.  Робіть отвір для пташок широким. Звісно, пташки бувають різного розміру, тому для кращої зручності подбайте, щоб отвір був достатнім для того, щоб усередину проникало мінімум дві пташки.

 3.  Усередині або зовні годівнички мають знаходитись спеціальні жердочки, щоб птахам було зручно розміщуватися.

 4.  Готові годівнички підвішуйте у тих місцях, куди не добираються хижаки.


 Годівничка з картону 

 

Перш ніж приступити до сворення годівнички, вам варто запастись цупким картоном, оскільки звичайний для цієї справи не підходить. Ви можете використати коробки з-під соку, адже вони зсередини захишені шаром фольги, отже, так швидко не розпадуться. Усе, що вам потрібно, так це вирізати великі отвори, а внизу залишити невеликі бортики, щоб їжа не випадала з коробки. Таку годівничку навіть можна розмалювати, і тоді вона точно буде вирізнятися з поміж усіх інших.


 Годівничка із пластикової пляшки 

Ще один простий способ виготовлення годівнички – зробити її пластикової пляшки. До прикладу,  у 5-літрову пляшку поміститься багато корму і птахів. До речі, пляшку можна прикрасити різними декоративними камінчиками, і яскравими стрічками або обмотати мотузкою.


 Годівничка з габуза 

Чи є ще найоригінальніший спосіб виготовлення годівнички? Так, і для цієї справи якнайкраще підходить гарбуз, якого використовують у якості декору на Геловін. Знайдіть гарбуз середнього розміру і з обох боків зробіть широкий отвір. Усередині має бути досить просторо, але всю мякоть не зрізайте. Саме вона і буде їжею для птахів.


 Годівничка з чайника 

Ми відшукали оригінальний спосіб створення годівнички, і виявляється, її можна зробити навіть з чайника. Попросіть допомоги у дідуся, тата чи старшого брата, адже чайник виготовлений із міцного матеріалу, і отвір для пташок потрібно просверлити. Така годівничка може стати окрасою вашого саду або подвір’я. 


 Годівничка з дерева 

 

Годівниці з дерева привабливі тим, що прослужать довго, оскільки добре тримають форму – це обумовлено властивостями і надійністю деревини. Годівнички з дерева трішки важче робити, але ви лишень погляньте, яка краса вас очікує після завершення роботи.

Щоб виготовити таку годівничку вам потрібно мати: 3 дерев’яні заготовки (фанера), цвяхи потрібної довжини, клей на водній основі, наждачний папір. З основної дощечки, на яку будуть сідати птахи, з кінця обох боків кути загостріть, як на картинці.

Дві менші дощечки слугуватимуть дахом. Їх потрібно з’єднати цвяхами, і наклеїти на верх основної дощечки. У самому низу просверліть невеликий отвір і вставте невелику дерев’яну балку. Вона слугуватиме місцем для розміщення птахів. У самому верху просверліть ще один отвір і вставте також невелику балку – на неї ви будет прикріплювати шматочок хліба чи будь-яку іншу їжу. 


 Годівничка з фанери 

Годівницю з фанери можна зробити відкритою, з плоскою або двосхилим дахом. Для цього вам потрібно дошки товщиною 18–20 мм, брус розміром 4,5 х 2 см для стійок, квадрат фанери 25 х 25 для дна, для даху дошка розміром 35 х 22 см, цвяхи, саморізи і клей.  

 Крок 1 

Наріжте бруси відповідно до розміру дна. Бруски, нарізані відповідно до розміру дна, з’єднуємо для примірки, торці проклеюємо клеєм і вкручуємо саморізи. У вас повинна вийти рамочка. Два паралельних бортика зробіть довшими за дно на 5 см. До них можна буде прикріпити жердочки.

 Крок 2 

Тепер прибиваємо до рамки дно цвяхами. До внутрішньої частини отриманої коробки прикручуємо стійки довжиною 18–20 см.

 Крок 3 

Прибиваємо до крокв два шматки дерева, які будуть скатом даху. Між бортами, які були подовжені, приклейте віконний штапик або палички – це будуть жердочки.

 Крок 4

До стійок необхідно прикріпити крокви. З’єднуємо дві балки під прямим кутом. Місце стику додатково фіксуємо шматочком з бруса. Повинен вийти прямий кут з рівними сторонами. Робимо дві такі деталі. Зверніть увагу, з’єднайте брусочки на столі під прямим кутом, плоска широка частина повинна лежати на столі, зверху додатковий брусок. 


 Годівничка із скляними стінами 

 

Для виготовлення цієї годівнички ви можете використовувати будь-які дощечки, але заздалегідь відшліфовані наждачним папером. 


Приклад креслень для годівнички 

 Необхідні деталі: 

  • передня і задня стінки – 2 шт;
  • дно годівнички – 1 шт;
  • бокові стінки із скла – 2 шт;
  • деталь даху – 1 шт;
  • стулка даху – 1 шт;
  • гачок для кріплення даху;
  • цвяхи;
  • саморіз і клей.

Після цього відшліфуйте їх. Виготовлення годівнички слід розпочинати із розмітки деталей. За домогою лінійки виміряйте деталі згідно з кресленнями і нанесіть розмітку олівцем або маркером. Далі лобзиком розпиляйте деталі відповідно до розміру і відшліфуйте їх наждачним папером. Отвори для пташок можна зробити за допомогою дрелі. 


Щоб надійно закріпити скляні стінки годівнички, у передній і задній стінці потрібно прорізати вертикальні пази на глибину до 4 мм. 


Збирати годівничку слід розпочинати із кріплення попередньої і задньої стінки, прикріплюючи їх до дна. У якості кріпильних елементів треба використовувати цвяхи або саморізи. 


Бокові стікляні стіни помістіть у пази. Замісіть скла ви можете використовувати органічне скло, воно не таке крихке. 

Зєднайте верхню планку із стулкою даха, після чого прикріпіть їх до корпусу годівнички. 

Відкриваюча стулка даху потрібна для того, щоб вам було простіше чистити годівничку і докладати їжі. Готову годівничку відшліфуйте і покрийте лаком. 


Нагадуємо, що вимог щодо оформлення годівнички немає, ви можете зробити її з будь-яких підручних матеріалів. Ми із нетерпінням чекаємо на ваші неповторні вироби, і віримо, що спільними зусиллями ми врятуємо наших пернатих друзів від лютої зими! 

 Усі деталі про конкурс і акцію за посиланням:  https://vseosvita.ua/olympiad/s5/index

Деякі фотоматеріали взяті з сайту Pinterest, Lushhome, 2d home, Довідник корисних порад

Інформація підготовлена за матеріалами сайту Все для дітей: https://dityinfo.com/

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
6
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!