Новини
6344
8 липня 2020 о 18:40

Для якісної освіти не потрібно зменшувати кількість дітей у класах, - Сергій Горбачов

Освітній омбудсмен зауважив, що дитина, на яку виділяється значно більше коштів, не отримує якісної освіти.

Сергій Горбачов, освітній омбудсмен, дав розгорнуте інтерв’ю сайту "Главком" в якому розповів про побори в школі, престиж професії вчителя і якість навчання дітей у сільських та міських школах.

За його словами, підвищення зарплати вчителям зробило б професію педагога більш привабливою. Це, своєю чергою, вплинуло б на підвищення мотивації тих абітурієнтів, які бажають вступати на педагогічні спеціальності.

Престиж професії вчителя, зарплата, вмотивованість абітурієнтів – усі ці проблеми Сергій Горбачов пов’язує з такою болючою темою, як оптимізація шкільної мережі:

У нас освітня мережа дуже нерівномірна, дуже неефективно влаштована. Існує такий показник, як витрати на одного учня впродовж року. Так от, наприклад, у Києві витрати на одного учня складають приблизно 22 000 грн на рік, а в невеличкому селищі, у районному центрі, цей показник може досягати і 120 000, тобто в 5-6 разів більше. Але найбільш неприємно і неприйнятно, що дитина, на яку виділяється грошей в 5-6 разів більше, не отримує якісної освіти.

Сергій Горбачов також спростував популярний міф, що для якісної освіти треба менша кількість дітей у класах. У результаті діти з сільських шкіл, де в класі може бути 5-8 дітей, мали б показувати високі результати ЗНО:

Але ми бачимо зворотну картину: за результатами ЗНО минулих років, діти, які навчаються в таких школах, демонструють суттєво нижчі показники. Вони відстають майже на рік від своїх ровесників, які вчаться у класах, де дітей більше, але і якість викладання вища. Тому, повертаючись до зарплат вчителів, повторюсь: педагог отримує одну й ту саму платню, без різниці, чи у класі 5 дітей чи 25. Але витрати на одного учня будуть неспівставними.

Читайте також:

Дитина без щеплення наражає на небезпеку не лише себе, а й інших дітей поряд – Сергій Горбачов

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.