Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Простими словами про складне: сучасні методи викладання української мови та літератури
»
Взяти участь Всі події
Новини
1127
22 червня 16:11

Дату початку навчального року може бути змінено — Шкарлет

Задля безпеки через повномасштабну російську агресію в Україні можуть змінити дату початку нового навчального року у школах та вишах.

В Україні навчальний рік 2022-2023 для закладів загальної середньої освіти планують розпочати 1 вересня.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

1 вересня є особливою датою для всіх освітян, тому ми плануємо, щоб навчальний рік для закладів загальної середньої освіти розпочинався саме цього дня. Ми можемо сьогодні дати дозвіл у рамках автономії починати освітній процес на початку або в середині серпня. Це не є чимось неадекватним, адже вже декілька років поспіль деякі університети це впроваджують, особливо там, де є практика, індивідуальна освіта чи особливості щодо формування певного специфічного освітнього процесу. А щодо початку навчального року — плануємо 1 вересня, — сказав міністр.

За словами Шкарлета, зняття обмеження щодо кількості дітей у класах стосується лише дистанційної форми навчання.

Він наголосив, що школа має бути територією безпеки, тому питання щодо форми навчання буде ухвалюватися з урахуванням багатьох аспектів.

Безпека має бути на першому місці. На сьогодні ухвалено рішення щодо формування спеціальних комісій по військових адміністраціях, яку очолюватиме профільний заступник голови ВА. Обов’язково будуть залучені працівники ДСНС, ми будемо формувати мапу безпеки й основне наше гасло: Школа — територія безпеки. Безперечно, там, де йдуть активні бойові дії — освітній процес буде дистанційний. На всіх інших територія ми закликаємо до очного освітнього процесу, — сказав Шкарлет.

Міністр додав, що жодна дитина не буде залишена поза межами освітнього процесу.

Нагадаємо, під час дії воєнного стану тривалість навчального року визначатиметься Кабінетом міністрів. Також урядом визначатиметься дата початку навчального року та/або його закінчення.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.