Чесність проведення шкільних ремонтів під питанням: нардеп пояснив, чому гроші є, а оновлень - немає

Гроші на капремонти є, але в деяких школах цей процес досі не розпочався.

В Україні є чимало садочків та шкіл, які потребують капітального ремонту. Заміна меблів, оновлення каналізації, утеплення, покриття даху та підлоги - і це далеко не весь список того, що потрібно зробити в закладах освіти. Іноді батьки та вчителі спільними зусиллями роблять косметичний ремонт, аби навчальний кабінет мав більш престижний вигляд. 

Невдовзі розпочнеться новий навчальний рік, а справа з ремонтами в закладах освіти у певних регіонах країни просувається по-різному: деякі з них вже повністю готові прийняти учнів, в інших ремонт на завершальній стадії, а ось є школи, в яких ремонтні роботи взагалі не розпочиналися. 

Зокрема в столиці є багато шкіл, які потребують негайного ремонту, але з певних причин цей процес загальмовується. Наприклад, у Солом’янському районі понад 12 закладів освіти, через неоголошення тендерів, залишаються без ремонту в їдальнях або класах. Про це повідомив екстелеведучий та народний депутат “Слуги народу” Роман Грищук

За його словами, цьогоріч за програмою економічно-соціального розвитку з бюджету міста 59 капітальних ремонтів заплановано на школи Солом'янського району. 

З 59 лише з 15 капремонтами договори з підрядниками підписані у квітні. Решта або наприкінці червня, або ось зараз тільки тендери закінчуються. Перелік компаній, які приходять на тендери, дуже обмежений. А всі роботи мали б завершитися до 28 серпня. Що там у вас в школах? Завершилися? - запитує у підписників депутат. 

Роман Грищук повідомляє, що третина капітальних ремонтів взагалі не запущена: 

Не оголошені тендери на ремонт їдалень в школах №159, №43, на ремонт інженерних мереж шкіл №159, №174, №67, №7, №178, на ремонт огорож у школах №221, №52 і №3, на ремонти класів у школах №174, №279, №7, №142, №115, №121. 

А ось у спеціалізованій школі №7 імені М.Т.Рильського з поглибленим вивченням англійської мови ремонт на суму 3 млн грн має завершитись до початку навчального року, але наразі працівники ремонтують лише дах. 

Нардеп вважає, що гроші на проведення ремонтних робіт у школах є, але, очевидно, проблема в адмініструванні закупівель: 

Висновок? Є гроші, є багато компаній, які в період кризи хапали б ремонти, як пиріжки, якби вірили в чесність їх проведення. З іншого боку, немає голови управління освіти вже багато років, немає нормального адміністрування закупівель, є обмежений перелік компаній, які можуть працювати з районом. 

Пропонуємо вашій увазі добірку декількох закладів освіти, які змінились до невпізнаваності:

ЗОШ I-III ст. № 2, м. Хоростків, Тернопільська область

Школу ремонтують вперше за 50 років. З середини липня на об’єкті одночасно працюють понад 30 будівельників. Ремонтні роботи завершаться у жовтні, але навчання в закладі розпочнеться вчасно.

Це одна з п’яти шкіл області, яку взялись капітально відновлювати за програмою «Велике будівництво», ініційованою президентом України.

Опорний навчальний заклад Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Волинська область

У школі завершений капітальний ремонт фасаду будівлі більш ніж за 5 мільйонів гривень. 

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7, м. Ромни, Сумська область

За інформацією управління освіти Роменської міської ради, внутрішнє оздоблення корпусів № 1 та №2 виконано на 65%, електроосвітлення,  водопостачання і каналізацію зроблено на 30%. Ремонтні роботи тривають.

Спеціалізована школа №64, м. Київ

Окрім оздоблювальних робіт, в школі, в обідньому залі, влаштували нову сантехніку з питними фонтанчиками та замінили старі світильники на енергоощадні.

ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія № 2, м. Іллінці, Вінницька область

Початок капітального ремонту цього закладу припав на 2019 рік. Його загальна кошторисна вартість - майже 6,9 млн грн. У школі вже провели заміну покрівлі даху, утеплили фасад приміщення, облаштували водовідведення.


Шановні освітяни, а як справи з ремонтом у вашому закладі освіти? Чи все вже готове до нового навчального року?

Читайте також:

840 тис. грн за ремонт, якого не було: директора столичної школи звільнили за відмову визнати непроведені роботи

У Сумах ексдепутат та керівництво школи привласнили батьківські кошти на ремонт шкільних вікон та дверей

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!