і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Ближче до космосу: у Лозівській школі відкрили автоматизовану обсерваторію

Перша в Україні сільська шкільна автоматизована обсерваторія з’явилася у Лозівській школі Байковецької ОТГ.

20 червня 2018 року у селі Лозова, що на Тернопільщині, відкрили першу автоматизовану обсерваторію. Її облаштували у НВК «Лозівська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів – ДНЗ” Байковецької об’єднаної територіальної громади.

Сільська обсерваторія отримала сучасне обладнання: потужний телескоп з автонаведенням, комп’ютерами та навчальними матеріалами. Вивчаючи космічні явища та об’єкти, учні Лозівської школи зможуть на практиці спостерігати за важливими змінами, що відбуваються у просторах Космосу. Ці дослідження неабияк допоможуть школярам покращити вивчення астрономії та фізики.

Запуск обсерваторії – це чудова можливість для дітей нашої громади здобувати глибші знання про космос. Ми маємо астрономічний гурток, залучаємо мешканців до тематичних квестів, проводимо на базі школи конференції. Сподіваюсь, що згодом зацікавлені діти з інших громад Тернопільщини зможуть за допомогою нашої обсерваторії та віддаленого доступу до неї вивчати зорі, - розповів вчитель Лозівської опорної школи Михайло Шемеля.

Вартість цього проекту склала 1 млн гривень, інформує МОН. З них близько 260 тисяч гривень надійшли за програмою “Dobre” Агентства США з міжнародного розвитку USAID та 800 тисяч гривень – кошти з бюджету Байковецької ОТГ.

Особливими гостями на відкритті оновленої обсерваторії стали Посол США в Україні Марі Йованович, представники органів місцевого самоврядування, школярі, їх батьки, освітяни.

Я була дуже здивована, адже не думала, що приїхавши сюди у невеличку громаду, побачу обсерваторію. Але це дуже важливо, що люди приймають самостійно рішення, йдуть за тими захопленнями й інтересами, які у них є. Студенти та учні мають позитивний приклад того, що якщо ти дуже чогось хочеш і дійсно прагнеш, то зможеш це зробити!, - зазначила посол США.

Також Марі Йованович поспілкувалася зі школярами про їхнє навчання, особисті враження від нової обсерваторії та власні астрономічні спостереження.

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту МОН

Посилання на сайт МОНу: https://mon.gov.ua/ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь