Батьки, без паніки! Першачок впорається

Інструкція для батьків, які готуються до першого класу

Напередодні найпершого 1 вересня батьки так хвилюються, що часто забувають – перш за все, це свято. Для того, щоб похід до школи не перетворився на сімейний невроз, достатньо лише завчасно почати до нього готуватися.


 Йде-йде спокій! 

Більшість батьків надають велике значення початку навчання і переживають за дитину – як вона впорається зі шкільною програмою, як освоїться в новому колективі… Вони нервують самі та транслюють хвилювання першокласнику. Віднайдуть внутрішній спокій, адже додатковий стрес може сформувати комплекси або створити зайві страхи у малюка. Не забувайте, що 1 вересня – це свято, де найголовніше – позитивний настрій. Розкажіть дитині свої веселі чи смішні історії зі шкільних років, щоб вона трішки розслабилася і крокувала до першого класу із задоволенням.


 А де я робитиму уроки? 

Дітям подобається все нове, тому спробуйте залучити вашого майбутнього школяра до облаштування нового робочого місця в кімнаті. Діти охоче беруть участь у виборі столів і стільців, ламп і канцелярських товарів. Особливу увагу важливо приділити стільцю, який забезпечуватиме правильне положення спини під час занять.

Дітям, зростом до 120 сантиметрів, підійдуть стільці висотою 32 сантиметри, а школярам вище – 35 сантиметрів. Спинка крісла має перебувати на рівні лопаток і варто обирати стілець, кут нахилу сидіння якого можна регулювати. Обираючи модель з коліщатками, зверніть увагу на функцію механічної фіксації, щоб дитина не каталася на стільці кімнатою.


 Про наплічник 

Вибираючи шкільний ранець, більшість першокласників орієнтується на його зовнішній вигляд. Раніше батьки звертали увагу на наявність ортопедичної спинки з твердим каркасом та увігнутою вставкою. Проте зараз, після запровадження НУШ, першачки не мусять носити важкі наплічники з багатьма підручниками, тож придбання цього важливого атрибута школяра переноситься на наступний рік.

Але тоді, коли вам необхідно буде купити ранець, усе ж потурбуйтеся, щоб ваше чадо носило підручники у зручному наплічнику. Ортопедична спинка дозволить полегшити навантаження на хребет. Шлейки повинні повторювати вигин плеча і бути м'якими, від 5 до 8 сантиметрів завширшки. Дуже важливо, щоб рюкзак підходив дитині за розміром: не ширше плечей і не нижче талії.


 Не навчанням єдиним 

Батьки часто турбуються через те, що до першого класу дитина чогось не знатиме «досить добре», тому садять майбутнього першокласника влітку за заняття. Краще, щоб діти добре відпочили й навіть не відчули, що вони напередодні дуже тривожного старту.

Влітку ліпше спробувати зрозуміти, що цікаво саме вашій дитині. Нехай малює, ліпить, грає у футбол і баскетбол – так ви зрозумієте, що їй насправді цікаво. І, звичайно, нехай просто відпочиває. Навіть якщо дитина залишається влітку в місті, завдяки таким канікулам ви зрозумієте, що більше подобається першокласнику, і не витрачатимете час на нецікаві йому гуртки.


 Режим – перш за все! 

Прокидатися від дзвінка будильника не подобається ні дорослим, ні дітям. Особливо важко звикнути до ранніх підйомів першокласникам, які не ходили в дитячий садочок і не знають, що таке чіткий розклад. Щоб полегшити життя дитині, за місяць до початку навчального року почніть привчати її до режиму: будіть та вкладайте спати в той самий час, поступово наближаючи графік до шкільного. Яскравий будильник буде гарною підмогою в цій нелегкій справі, особливо якщо ви заводитимете його разом з дитиною, паралельно вивчаючи цифри та час.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.