Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Алгоритм дій: як дитину-переселенця оформити у садочок

Згідно з законодавством, діти, які мають статус ВПО, мають право на першочергове зарахування до дитячих садочків.

Сьогодні, 27 вересня, в Україні відзначається Всеукраїнський день дошкільних працівників.

Під час війни, яку веде проти України росія, дозвіл на роботу мають лише садочки з надійними укриттями. Але через те, що в укритті обмежена кількість місць, садочки зможуть відвідувати лише діти працюючих батьків і батьків, які служать у війську.

Окрім того, через велику кількість внутрішньо переміщених осіб через російську агресію виникла потреба зарахувати їхніх дітей дошкільного віку до закладів освіти за місцем тимчасового проживання.

Відповідне роз’яснення Міністерство освіти і науки України скерувало керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних (військово-цивільних) адміністрацій із проханням сприяти зарахуванню дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб до закладів освіти.

Як відбувається зарахування?

Зарахування дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти. До заяви про зарахування дитини додаються:

 • копія свідоцтва про народження дитини;

 • довідка ВПО;

 • медичні довідки (форма № 086−1/о про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду та форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень»), що видані місцевим органом охорони здоров’я;

 • якщо дитина має особливі освітні потреби, потрібно принеси висновок з Інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.

Також у деяких садочках можуть попросити принести довідку з місця роботи, яку можна взяти у відділі кадрів.

Як записати дитину до дитсадка

Якщо батьки-внутрішні переселенці визначилися, до якого дитячого садка віддаватимуть дитину, необхідно завітати до садочка і дізнатись у директора про наявність вільних місць і порядок зарахування дітей.

Потім потрібно записатися в електронну чергу — це можна зробити дистанційно через портал Електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти, або на офіційному сайті міста, де проживають батьки. В електронній заяві обов’язково треба вказати, що дитина має пільгу ВПО. Також можна вказати й інші пільги, якщо вони є.

Після цього треба написати в обраному ДНЗ заяву на вступ до садочка. З собою повинні бути такі документи:

 • свідоцтво про народження;

 • паспорт;

 • довідка про реєстрацію місця проживання.

Безпосередньо перед вступом у садочок знадобиться також медична довідка (форма № 086−1/о) про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Якщо у садочку немає місць, що робити

 1. Треба з’ясувати у директора дошкільного закладу освіти, з якої причини відсутнє місце.

 2. Поцікавитися, що ротрібно зробити, щоб потрапити до дитсадка.

 3. Обов’язково попросити письмову відмову у прийнятті дитини до садочка від керівника закладу.

 4. Зібравши всю інформацію, звернутися в управління освіти — там зобов’язані допомогти.

Нагадаємо, через російсько-українську війну багато людей вимушені змінювати місце проживання. Дехто не має на новому місці медичної документації, тому не може підтвердити вакцинальний статус дітей і свій власний. Міністерство охорони здоров'я України розповіло, які довідки щодо стану здоров'я можуть вимагати при оформленні дитини до школи чи дитсадка.

Команда «Всеосвіти» щиро вітає вихователів і працівників дошкільної освіти із Всеукраїнським днем дошкільних працівників! Друзі, щодня ви працюєте із найменшими громадянами України, виховуючи в них патріотизм і любов до України, зважено і правильно пояснюючи причини російської агресії. Ви, як мами, підтримуєте маленьких українців під час сирен повітряної тривоги, і діти відповідають вам вдячністю.

Дорогі вихователі, ви справжні бійці освітнього фронту — сильні та мужні, зважені та справедливі, сміливі та рішучі! Дитячий сміх завдяки вам — то музика української перемоги! Україна обов'язково вистоїть, переможе, відбудується завдяки таким сильним людям! Слава УКраїні!

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.