Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Як за допомогою простих вправ зняти напругу у дітей та дорослих

Українська дитяча психологиня та кінезіологиня Анна Чернюк рекомендує ряд вправ, які допоможуть розслабитись та водночас сконцентруватись на роботі.

Тривале сидіння на одному місці – за партою або за робочим столом – може спричинити серйозні проблеми. І не лише у фізичному плані, адже постійна концентрація на задачах та їхніх дедлайнах суттєво впливає на підвищення емоційної напруги. Чи відчували ви хоча б раз в кінці робочого дня, як ваш поперек майже готовий відвалитися, а мозок вперто співає перший куплет «Молодої вовчиці» замість того, щоб вирішувати нагальні питання? В таких випадках усе тіло подає нам сигнали SOS: «Потрібне перезавантаження».

Як його досягти, знає дитяча психологиня та кінезіологиня Анна Чернюк. Освітня кінезіологія – це методика, яка вивчає безпосередні зв’язки між м’язовим тонусом та емоційною напругою. Певний ряд вправ допоможе швидко і легко впоратися не тільки з фізичним, але й з психічним навантаженням.

Пані Анна особисто завітала до офісу «Всеосвіти», щоб продемонструвати тренінгову програму, здатну вплинути на розвиток мотивації до навчання, підготовлює розум та тіло до сприйняття нової інформації.

Наш колектив слухняно виконав усі вправи і відчув на собі справжню магічну дію кінезіології. Спробуйте й ви!


 Вправа «Точки мозку».  Вправа стимулює точки поблизу артерій, які постачають кров до головного мозку. Активізація цих зон сприяє насиченості крові киснем, яка потім надходить у мозок.

 Вправа «Точки позитиву».  Ця вправа допомагає розвивати навички планування, свідомої поведінки в суспільстві, здатність приймати рішення.

 Вправа «Масаж вух».  Масажуйте вуха, розминаючи їх пальцями, поки не відчуєте, що вони стали трохи теплими.

 Вправа «Точки концентрації».  Вправа знімає втому, допомагає зосередитися на запам’ятовуванні нової інформації й покращує координацію рухів.


 Вправа «Вухо-ніс». Така вправа особливо подобається дітям. Виконання звичної дії незвичною рукою активізує нові контакти між клітинами мозку.

 Вправа «Погони». Вправа ефективно усуває головний біль, допомагає зняти відчуття втоми і напруги, покращує мікроциркуляцію крові в шийно-комірцевій зоні, завдяки чому м’язи шиї розслабляються і поліпшується кровопостачання до головного мозку.

 Вправа «Слон». Вправа активізує всі системи організму й сприяє концентрації уваги.

 Вправа «Масаж пальців». Пальці - основний інструмент пізнання і перетворення навколишнього світу. Вони завжди знаходяться в русі, втомлюються і тому заслуговують на відпочинок.


 Вправа «Гачки». «Гачки» — найкраща вправа для зняття нервового напруження, вона допомагає зосередитись і швидко відновити психоемоційну рівновагу.

 Вправа «Лобно-потилична корекція».  При відчутті тривоги, невпевненості, хвилювання (чи стресу) допомагає вправа «Лобно-потилична корекція».

 Вправа «Перехресні кроки».  Вправа сприяє розвитку координації і орієнтації у просторі, допомагає для здобуття таких навичок, як читання, письмо, засвоєння нової інформації. Вправа знімає біль у поясниці і підтягує м’язи живота.

 Вправа «Скроневі простукування».  Вправа допомагає мозку налаштуватись на процес навчання.


 Вправа «Пташка». Вправа знімає напруження у шийно-комірцевій зоні, сприяє розслабленню, знімає нервове напруження і покращує кровообіг головного мозку.

 Вправа «Метелик». Вправа знімає напругу в області спини, сприяє загальному розслабленню, знімає напругу, покращує кровообіг м’язів спини, покращує м’язовий тонус.

 Вправа «Оплески».  Оплески покращують когнітивні і моторні навички — пам’ять, мислення, увагу і сенсорне сприйняття, полегшують соціальну адаптацію і дозволяють зняти напругу, і підняти настрій.  


Щоб дізнатися більше про дивовижну дію кінезіологічних вправ, дивіться вебінар «Практикум «Розвиваючі вправи для школярів»» з неповторною Анною Чернюк на нашому сайті.

Дивитися вебінар за посиланням: https://vseosvita.ua/webinar/praktikum-rozvivauci-vpravi-dla-skolariv-32.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.