і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Як склали ЗНО вчителі?

Для чого перевіряли викладачів на Вінниччині та скільки педагогів завалили незалежне тестування?

 Передісторія 

Торік Вінницька область посіла 23-тє місце (передостаннє) в рейтингу складання ЗНО з математики в Україні. Тоді представники органів місцевого самоврядування і вирішили, що вкрай важливо виявити причину, з якою пов’язані результати учнів Вінниччини.

Ми вирішили знайти причину цього. Хочемо розібратися, як знає свій предмет насамперед учитель, – зазначила заступниця директора обласного департаменту освіти Олена Чорна.

 Хто проходив тестування? 

217 викладачів математики відповідали на запитання зовнішнього незалежного оцінювання зі своєї профільної дисципліни, яке зазвичай складають випускники шкіл. Вчителі з Вінницької області (Козятинського, Томашпільського, Ямпільського, Хмільницького та Могилів-Подільського районів) анонімно пройшли тестування, результат якого вразив:

  • близько 17% педагогів впорались із завданнями наполовину;
  • 2% опитаних повністю провалили зовнішнє оцінювання.

Очільник департаменту освіти Вінницької ОДА пояснює, що анонімний формат оцінювання вчителів було обрано не випадково:

Ми проводили тест анонімно, оскільки хотіли дізнатися реальний рівень знань вчителів. Поки що не знаємо, хто показав найгірший результат. Але незабаром усі педагоги проходитимуть сертифікацію. Комусь доведеться шукати іншу роботу, – прокоментував Володимир Буняк.

 Для тих, хто вже почав гортати вакансії 

Попри те, що пан Буняк натякнув на каральний характер сертифікації у майбутньому, Міносвіти наголошує на повній добровільності зовнішнього оцінювання педагогів. Також нагадаймо, що незадовільні результати, отримані під час сертифікації не впливатимуть на перебіг планової атестації. Це не може бути підставою для звільнення вчителя з посади, зменшення зарплати чи іншого адміністративного покарання з боку керівників закладу освіти.

Вчителі, яким вдасться подолати поріг, встановлений експертною комісією, отримає доплату у розмірі 20% посадового окладу впродовж трирічної дії сертифіката. Окрім того, їм автоматично зараховується проходження атестації, з присвоєнням наступної педагогічної категорії (або ж підтверджується наявна вища).

Про особливості сертифікації детальніше знайдете тут.

 То що ж буде з вінницькими вчителями? 

За словами представників обласного департаменту освіти Вінницької ОДА, викладачам запропонували пройти додаткове навчання:

Вчителі погодилися на додаткове навчання, адже вони самі зацікавлені у покращенні своїх знань. У жовтні відбудеться сертифікація вчителів початкових класів, далі – сертифікуватимуть предметників, тож наші вчителі ще мають час, – зауважила заступниця директора обласного департаменту освіти Олена Чорна.

Хочете успішно скласти іспити? Якщо так, то хутчіш до нас! Команда "Всеосвіти" допрацювала розділ "Тренажер підготовки до ЗНО".

За посиланням: https://vseosvita.ua/news/fles-karti-dla-pidgotovki-do-zno-3529.html

 

 

 

 

 

Посилання на Gazeta.ua: https://gazeta.ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти