! В а ж л и в о

А ти вже запросив полярника до себе?

Стартував новий конкурс «Запроси полярника до себе!». Розповідаємо хто може взяти участь та як поспілкуватися з учасниками українських антарктичних експедицій.

Не всі знають, що Україні належить постійна дослідна станція в Антарктиці «Академік Вернадський». Ще менший відсоток наших громадян осмислює наскільки це велике досягнення, адже лише 30 країн світу можуть похизуватися подібним.

Наші науковці проводять на цій станції дослідження у сферах біології, геології, геофізики, гідрометеорології, медицини, океанографії тощо. Така діяльність дозволяє прогнозувати глобальні зміни клімату та визначати причини цього. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції. 

Українська антарктична станція «Академік Вернадський»

Дуже скоро зі своєї крижаної подорожі повертається команда 23-ої Української антарктичної експедиції і Національний антарктичний науковий центр та Міністерство освіти і науки України вирішили організувати безпрецедентну для України подію.

Відсьогодні стартує конкурс для українських школярів – «Запроси полярника до себе!». Захід відбувається в рамках освітнього проекту проекту «ANTARCTIDA Terra Australis Incognita – Вчора, Сьогодні, Завтра».

Взяти участь у конкурсі можуть школярі Києва, Харкова, Львова, Житомира, Одеси, Черкас та Білої Церкви. У кожному з цих міст буде обрано 3 заклади. До них і завітають учасники антарктичних експедицій.

Полярники розповідатимуть захопливі історії про життя та дослідження на нашій станції «Академік Вернадський», покажуть фотографії та відео із зимівок, а також відповідатимуть на запитання школярів. Учні познайомляться з флорою та фауною Антарктики, що полонить своєю незвичайністю. Ба більше, переможці отримають й інші призи.

Аби долучитися до конкурсу, необхідно:

  • Написати мотиваційний лист, що відображає якою теплотою у вашому серці відгукується Антарктида – незвідана земля вічної стужі;

          - Важливо аби у вашому листі було роз’яснено чим саме вас захоплює та цікавить Антарктида;

          - Формат та обсяг листа не має жодного значення.

  • Надіслати цей документ на електронну скриньку a_savitsky@ukr.net до 30 жовтня, обов’язково зазначивши контакти для зворотного зв’язку.

Учасники антарктичних експедицій відвідуватимуть школи впродовж усього навчального року (попередньо узгодивши графік з керівництвом шкіл).

Перелік щасливчиків, які завоювали перемогу у конкурсі, буде оприлюднено вже наприкінці листопада!

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»