Новини
3167
7 червня 17:31

А чи було сходження на Еверест? Вчительку географії звинуватили у підробленні фотодоказів перебування на вершині гори

Журналіст і гірський гід Олексій Пономаренко доводить, що світлина з вершини Евересту, яку Христина Мохнацька публікувала кілька днів тому – фотошоп.

Українська вчителька географії Христина Мохнацька не змогла підкорити Еверест. Про це повідомляє BBC News Україна.

Нагадаємо, що на початку квітня Христина поїхала у Непал, щоб реалізувати свою мету. Вона постійно інформувала про свою експедицію та навіть прочитала франківським студентам онлайн-лекцію, присвячену захисту довкілля, на висоті 5362 метри з льодовика Кхумбу.

1 червня відбулося сходження на вершину. Увечері того ж дня на фейсбук-сторінці університету Короля Данила з'явилося повідомлення про успішне підкорення найвищої вершини світу.

Добралась до вершини Христина сьогодні о 07:04 за місцевим часом. Христина особисто за допомогою сотового зв'язку повідомила проректору УКД Олегу Андрухіву про своє успішне сходження, – написали на сторінці університету.

Згодом Христина підтвердила факт свого успішного сходження на Еверест на сторінці її компанії Nova Gora. 

Я на вершині! Емоції, які не передати жодними словами, – написала жінка.

Однак пізніше альпініст з Дніпропетровська Дмитро Семеренко, відомий як «перший дніпрянин, що скорив Еверест», та його колеги, які штурмували Еверест в ті ж дні, заявив, що вона не дійшла до вершини, а пішла назад.

Не згадала прізвище Мохнацької й компанія-оператор, яка забезпечувала підйом та повідомила про факт сходження групи альпіністів на вершину Евересту 1 червня.

Майже через добу після цих звинувачень Христина Мохнацька особисто прокоментувала свій візит на вершину.

Мене настільки принизили, що я вже і сама не вірю у це все. Мені не треба слави та хвальби. Просто хай це буде тут. Буде ще фото, відео і багато цікавого, – зазначила франківка, яка зібрала на свою подорож понад 110 тисяч доларів у спонсорів.

У коментарях до своєї публікації альпіністка зазначила, що їй все ж не вдалося вийти на гору без кисневої маски, але запевняла, що таки вийшла на Еверест, і показала світлину, пише «Галка».

Згодом її коментарі зникли. А Христину звинуватили у редагуванні знімків, мовляв, фотографії несправжні. Журналіст і гірський гід Олексій Пономаренко на своїй фейсбук-сторінці доводить, що світлина з вершини Евересту, яку Мохнацька публікувала кілька днів тому як доказ – фотошоп:

Отже, все нарешті з’ясувалося, Христя придумала байку про героїчний порятунок шерпи, у якого не було чаю і боліла голова, і ніби не дійшла до вершини 10 метрів. Зараз її сторінка чи видалена, чи заблокована. Але уважний читач спитає, а що ж тоді за фото з вершини вона публікувала як доказ? Я обіцяв вам довести її шахрайство, і я виконую обіцянку. Зліва оригінал фото від її шерпи, праворуч – фотошоп від Христі як доказ досягнення вершини. Але вони ідентичні…

Зрештою, 4 червня Христина Мохнацька зізналася, що не дійшла до вершини Евересту. Вона пояснила, що коли до вершини залишалося 10-15 метрів по вертикалі, то вирішила спуститися до свого шерпи, який через стан здоров'я не зміг піднятися разом з нею.

Про це вона навіть записала відео з чоловіками, що її супроводжували:

Висота 8780 м. Я бачу ціль, але мій гід Калдін каже, що йому погано, йому дуже болить голова і він не може йти. Я у розпачі. Дава, мій другий шерпа, каже, щоб я йшла за ним, а Калдіна потрібно лишити тут.

Христина наголосила, що не змогла покинути свого шерпу:

Для мене вершина є! Я була на вершині світу! Для мене найбільше досягнення, що з Калдіном нічого не сталося!

Та згодом і цей допис зник зі сторінки Мохнацької. Втім, можна стверджувати, що альпіністка таки дійшла до сходинки Хілларі (8790 м), що знаходиться за більш ніж годину шляху від головної вершини.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: 19 годин на підкорення найвищого вулкана світу: вчителька географії стала національною рекордсменкою

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.