Новини
57
30 серпня 2019 о 15:33

6 тисяч гривень: стільки за рік витрачають батьки, щоб зібрати старшокласника до школи

Найдорожче у наборі товарів для старшокласника обходяться кросівки (середній чек – 1092 грн), туфлі чи інше демісезонне взуття (920 грн), а також наплічники/сумки (680 грн).

Спеціально для «Всеосвіти» маркетплейс Prom.ua проаналізував здійснені на ньому покупки шкільного одягу та канцелярії мільйонами співгромадян. Як зясувалося, щоб зібрати першокласника на весь рік батьки у 2019 році витрачають в середньому 3226 грн. Найбільше – на рюкзаки (478 грн), набір канцелярії на рік (446 грн) та демісезонне взуття (370 грн).

На учнів середньої школи витрачають в середньому 3453 грн. 

Через те, що у багатьох школах шкільна форма вже не потрібна, батьки економлять на ній майже тисячу гривень.

У сезон «шкільної лихоманки» (кінець серпня й початок вересня) батьки часто купують канцелярію гуртом. Наприклад, зошит на 48 аркушів за гуртовою ціною обійдеться близько 6,5 грн замість роздрібної вартості 15 грн за штуку.

«Покупці часто шукають в онлайні шкільні товари з героями з мультфільмів та комп'ютерних ігор. Найпопулярніші — «Секрети домашніх тварин», «Minecraft», «Тобот», «Трансформери», «Леді Баг і супер Кот», «Щенячий патруль», «Три кота», «Смішарики», «Спанч Боб», «Зверополіc» і «Крижане серце», – розповіла «Всеосвіті» Лілія Овчиннікова прес-секретар Prom.ua.

Старшокласники обирають стильні авторські товари

Аналітики Crafta.ua порахували, що напередодні нового навчального року в 2 рази частіше замовляють авторські рюкзаки та сумки – зі шкіри, парусини або бавовни з просоченням від дощу. Зазвичай обирають такі, щоб всередині вміщалися підручники та було безпечне відділення для ноутбука або планшета. В середньому, за них віддають 1000-1500 грн.

До комплекту замовляють і зручні пенали ручної роботи. Найпопулярніші — місткі моделі прямокутної форми зі шкіри чи різнокольорової бавовни. Коштують вони близько 400 грн.

Популярні також блокноти ручної роботи з обкладинками зі шкіри або деревини з карбованими зображеннями персонажів популярних серіалів або шкільних предметів. Середній чек — 450 грн.

Динаміка середніх цін шкільного одягу за два роки

За даними статистики Prom.ua середня ціна покупки деяких елементів шкільного одягу змінилась з літа 2017 року до літа 2019 року наступним чином:

Товари

Середня ціна покупки, літо 2017, грн.

Середня ціна покупки, літо 2019, грн.

2 шкільні блузки/сорочки для учнів початкової, середньої школи

366

590

Шкільні брюки для учнів початкової, середньої школи

244

320

Спортивний костюм для учнів початкової, середньої школи

271

295

2 спортивні футболки для учнів початкової, середньої школи

280

330

2 шкільні блузки/сорочки для старшокласників

1020

1200

Шкільні брюки для старшокласників

519

480

Спортивний костюм для старшокласників

820

740

2 спортивні футболки для старшокласників

530

640

Як бачимо, блузки для дітей 6-13 років за два роки істотно подорожчали  на 60%. Середня ціна покупки одної шкільної блузки на Prom.ua «скакнула» зі 183 до 295 гривень а блузок для учениці або сорочок для учня необхідно купити декілька.

Брюки та спортивний одяг для учнів 1-7 класів також додали в чек +50-80 гривень порівняно з 2017 роком.

Натомість середній чек на шкільні брюки та на спортивні костюми для школярів підліткового віку за два роки, навпаки, зменшився.

Також зауважимо, що середня ціна вишиванки становить 570 грн., що майже співпадає з показниками 2017-18 років. Аби зекономити, українці купують вишиванки один в одного: наприклад, на маркетплейсах Shafa.ua та Izi.ua.

Попит на розвиваючі іграшки для учнів початкової школи

За даними Bigl.ua за 2017-2019 роки попит на навчальні іграшки виріс у 3 рази. Починаючи з жовтня батьки активно купують товари для додаткового навчання учнів початкової школи.

Найбільше таких товарів купують у грудні – зокрема, в якості новорічних подарунків. Кількість замовлень у святковий місяць збільшується в 4 рази порівняно з іншими місяцями. Найчастіше замовляють рахівниці для ментальної арифметики. Середній чек таких товарів близько 430 грн.

За даними майданчика авторських товарів Crafta.ua на початку навчального року купують й набори для навчання рахуванню. Майстри виробляють їх з дерева, фетру та полімерної глини. Коштують вони від 200 грн.

«У майстрів можна замовити розвиваючі ігри на будь-яку тему: вивчення алфавіту та цифр, рахування та малювання, або для запам'ятовування назв країн та видів тварин. Щоб зацікавити дитину, на таких іграшках пишуть її ім'я та зображають улюблених героїв», – розповідає «Всеосвіті» Ольга Костюк, керівниця Crafta.ua.

_________________________________________________________________________

Читайте також: Чи варто економити на покупках товарів для школи

Фото з рюкзаком: BartBag.crafta.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.