6 дивовижних фокусів з папером, які під силу виконати наймолодшим школярам

Практично усі діти обожнюють фокуси. А чи багато з них самі вміють їх створювати? Імовірно, ні. А чи багато з них захочуть навчитися? Імовірно так! Пропонуємо добірку простих і видовищних фокусів.

1. Шпаргалка із секретом

Пам'ятаєте, як у дитинстві ви писали маленькі записочки та потайки від вчителя передавали по класу одне одному? А виготовлення шпаргалок, навіть якими не доводилося скористатися? Але як же приємно було почувати впевненість, що у випадку чого підказка поруч. 

Сучасним школярам, навіть попри те, що частіше засобом дистанційного спілкування і пошуку потрібної інформації є смартфон, надзвичайно подобаються цікаві секретки з паперу. А виготовлення шпаргалок, хоч і майже відійшло у сиву давнину, – неабияка корисна річ, бо під час їхнього створення учні ретельно опрацьовують навчальний матеріал і структурують його. Тож запропонуйте школярам разом створити унікальну шпаргалку, без знання секрету якої ніхто не зможе прочитати її зміст! 

 

2. Магічний кубик

Чи можна сховати товстий паперовий куб поміж аркушів книги? Так, але є певний секрет його конструкції, який важно збагнути, поки не побачиш покроковий принцип його створення. 

 

Виявляється, такий дивовижний кубик можна скласти усього з одного аркуша формату А4. Головна умова – спочатку уважно розкреслити майбутні його грані за схемою, а потім уважно і ретельно їх прогладити.

 

3. Чарівна листівка

Трюк вражає: адже листівка одразу і кольорова, і чорно-біла! У чому ж секрет фокусу, який і не збагнеш одразу? 

 

Однак не все не так складно як може здатися на перший погляд. Таку листівку можуть виготовити навіть школярі молодших класів.

 

4. Лист із зачарованим написом

Навчіть учнів простому, але надзвичайно цікавому фокусу – створювати напис «силою думки».

Для втілення такого фокусу необхідні:

  • білий аркуш паперу;
  • ватна паличка;
  • симпатичні, або зникаючі, чорнила (звичайне молоко чи сік лимона).

Сенс фокусу полягає у тому, що молоко чи сік лимона, висихаючи зовсім не помітні на білому аркуші. Однак варто лише його нагріти, напис вмить проявляється рудим кольором.

Аналогічним чином можна створювати написи парафіном, а потім розфарбовувати папір акварельними фарбами: там, де поверхня покрита парафіном, фарба не лягатиме і це місце залишатиметься білим. Отже, парафіном можна робити будь-які написи чи малюнки, які проявляться після суцільного зафарбування аркуша.

 

5. Трансформер «Magic Rose – cube»

В оригамі існує безліч цікавих фігур-трансформерів, які легко змінюють свою форму, а, відповідно, і зовнішній вигляд. Такі оригамі особливо подобаються дітям! Пропонуємо створити видовищний трансформер, який з куба перетворюється на розкішну троянду.

Для того, щоб створити трансформер «Magic Rose – cube» спершу потрібно виготовити окремі модулі, які у подальшому потрібно скріпити між собою. Для цього знадобляться 6 аркушів кольорового паперу (по 3 аркуші, відповідно на виготовлення листків і бутону). 

 

6. Паперове ворожіння

Ворожка-оригамі – це дитяча розвага, знайома багатьом дорослим ще з дитинства.

Така поробка може бути універсальною, тобто призначена для відповіді на поставлене запитання. У цьому випадку варіанти відповідей ворожіння мають бути такі: так, ні, скоро, не скоро, залежить від тебе, малоймовірно, можливо, обов'язково, загадай пізніше тощо.

Також вона може бути з передбаченнями з приводу найближчого майбутнього (наприклад: приємний сюрприз, неприємна подія, подорож, нове знайомство, радісна новина, здивування, подарунок, очікувана зустріч тощо).

Як гратись у таку забавку: той, кому ворожать, загадує бажання або ставить запитання, обирає одну зі сторін горизонту (північ, південь, захід схід) та називає число від 1 до 10. Той, хто ворожить, одягає поробку на великі пальці обох рук. Після цього відкриває її по вертикалі й по горизонталі по черзі певну кількість разів (залежить від загаданого числа). Відповідь потрібно читати на відкритій частині відповідної сторони горизонту.

Читайте також: 10 ідей для створення оригінальних ялинок з паперу

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
3
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!