і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Вчимося дружити. Шлях до ефективної комунікації
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд

5 млн євро для українських проектів та розвитку вищої освіти: Україна отримала вікно для фінансування «Еразмус+»

З відкриттям окремого вікна Україна отримала можливість обрати два ключові пріоритети: освіта дорослих і навчання та викладання.

Україна отримала окреме вікно для фінансування конкурсів Програми “Еразмус+” у 2019-2020 роках. Додаткове фінансування виділено за напрямами:

  • Кey Аction (KA)1 “Міжнародна кредитна мобільність” у розмірі 2,5 млн євро;
  • Кey Аction (KA)2  “Розвиток потенціалу вищої освіти” у розмірі 2 млн євро;
  • напрям “Жан Моне” у розмірі півмільйона євро.

Таке рішення було прийнято ЄС за результатами розгляду відповідного звернення України.

Ми дуже раді, що Євросоюз пішов нам назустріч і виділив окреме вікно в “Еразмус+”. Це зробили на прохання України. Міністр Лілія Гриневич особисто в Брюсселі зустрічалася з Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес Ханом і запропонувала запровадити цей механізм для нашої держави. Вікно дозволяє мати окремий кошик грошей у межах програми, які йдуть лише для нас. Тобто це дає можливості для фінансування національних проектів у вищій освіті, за які конкуренція буде лише серед ЗВО України, а не серед вишів усієї Європи, – розповів заступник Міністерки освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Він також додав, що Україна є однією з найуспішніших країн у сенсі вибраних проектів “Erasmus+” – “Розвиток потенціалу вищої освіти”, “Міжнародна кредитна мобільність” та Жан Моне.

Наприклад, у кредитній мобільності за три роки ми маємо результат – понад 7 тисяч студентів та співробітників університетів взяли в ній участь. Окрім цього, Україна є однією з найпопулярніших країн для кредитної мобільності та посідає друге місце серед 131 країни-партнера. Якщо ми повернемося до результатів конкурсу 2018 року, то за програмою “Еразмус+” за напрямом “Розвиток потенціалу вищої освіти” ми вибороли 6 проектів, у середньому 1 млн євро кожен, за напрямом Жан Моне – виграли 14 українських проектів з бюджетом у 500 тис євро. Тобто ми говоримо про надзвичайно великі інвестиції, які робить Європейський Союз у розвиток нашого простору вищої освіти як частини європейського простору, – підкреслив Юрій Рашкевич.

Потрібно відзначити, що з відкриттям окремого вікна Україна отримала можливість виставити низку пріоритетів до проектів, що фінансуватимуться в межах напряму Кey Аction (KA)2  “Розвиток потенціалу вищої освіти” на 2 млн євро. Основна ціль МОН – визначити ці пріоритети таким чином, щоб вони відповідали потребам реформ, які сьогодні реалізуються у державі. З огляду на це Міністерство обрало такі 2 ключові пріоритети (з числа затверджених Європейською Комісією національних пріоритетів для України на 2018-2020 рр.):

Пріоритет 1. Освіта дорослих (Lifelong learning)

Відповідно до Закону “Про освіту” ми маємо розробити альтернативні траєкторії освіти впродовж життя, як-то її неформальні та інформальні види. У зв’язку з цим постає питання організації, забезпечення та реалізації відповідного освітнього процесу, а також можливостей визнання його результатів. У межах цього пріоритету заохочуватимуться проекти, які матимуть додану цінність для законодавчих процесів у сфері освіти дорослих, а також сталий вплив на розбудову системи забезпечення неформальної та інформальної освіти на національному рівні, – пояснив заступник Міністерки.

Пріоритет 2. Навчання та викладання (Teaching & Learning)

З огляду на низку освітніх реформ – впровадження інклюзії, підвищення якості вищої освіти, поступову діджиталізацію освіти – нам потрібні фахівці, які зможуть ці зміни втілити. За цим пріоритетом заохочуватимуться саме проекти, які пропонуватимуть оптимальні рішення для розвитку вчительського та викладацького потенціалу, – акцентував увагу Юрій Рашкевич.

Міністерство освіти і науки запрошує заклади вищої освіти до участі у новій Програмі Європейського Союзу Еразмус+ на 2019 рік.

Докладна інформація щодо оновленого Керівництва до Програми та інших документів конкурсу: сайт Європейської комісії та сайт Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти