5 головних завдань нового Інституту розвитку освіти

Установа допоможе вдосконалити якість впровадження Нової української школи.

Розпочинає роботу Український інститут розвитку освіти (УІРО) – агенція, що замінить Інститут модернізації змісту освіти і займатиметься впровадженням #НУШ, а пізніше отримає повноваження установи. Про причини створення установи, а також про основні завдання УІРО на 2020 рік розповіли Міністерка освіти і науки Ганна #Новосад та очільник установи Вадим Карандій в межах пресконференції на НСК Олімпійський.

Раніше ми існували в системі, коли в нас є Інститут модернізації змісту освіти, який, будьмо відверті, не завжди ефективно та вдало виконував функцію впроваджувальної агенції для Нової української школи. Як на мене, якщо ми хочемо вдосконалити якість впровадження НУШ, нам потрібно зробити перезавантаження. І тому ще влітку було прийнято рішення про створення УІРО, – зазначила Ганна Новосад.

Вона додала, що одним із перших її рішень на посаді стало призначення керівником УІРО Вадима Карандія.

З 2015 до 2019 року Вадим Анатолійович очолював Український центр оцінювання якості освіти. Це був, напевно, один із найскладніших періодів роботи УЦОЯО, одразу після найбільшого в історії центру скандалу щодо можливих маніпуляцій з результатами ЗНО. Вадим Анатолійович – та людина, яка змогла провести Центр через бурю, розробити якісно нові процедури та впровадити зміни, які гарантували безпеку та якість ЗНО, –  розповіла Міністерка.

Наразі вже розпочато поступове «переливання» ставок з ІМЗО у нову установу – УІРО.

ІМЗО було скорочено на більше 100 штатних одиниць і, власне, за рахунок цього ми створили 35 ставок в УІРО, але з більшими зарплатами. Ми хочемо набрати на ці місця фахівців з високою кваліфікацією, а для цього потрібно дати більш-менш нормальну зарплату для міста Києва. Краще мати компактнішу та ефективнішу організацію, ніж мати понад 300 людей, які отримують по 4 тисячі гривень. Тобто ми не говоримо про якісь додаткові ресурси для роботи УІРО – ми все робимо в межах свого бюджету, – наголосила Ганна Новосад.

Процес трансформації старої установи триватиме до 2021 року.

Вадим Карандій презентував  ТОП-5 пріоритетів  роботи Українського інституту розвитку освіти:

  • супровід пілотування нового стандарту початкової освіти у 3, 4 класах;
  • дослідження якості дошкільної освіти з використанням міжнародного інструменту оцінювання ECERS;
  • участь у розробці Державного стандарту базової середньої освіти та типової освітньої програми базової середньої освіти;
  • підтримка професійного розвитку та зростання педагогічного працівника;
  • розробка ефективних процедур експертної оцінки якості навчальної літератури, пілотування їх у процесі відбору підручників для 4 класу.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Вадим Карандій: для всіх суб’єктів підвищення кваліфікації створять єдиний сайт і розроблять критерії

Вбиральні, STEM-лабораторії та харчоблоки у школах – уряд виділив кошти

Джерело: МОН

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.