Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

43 тис. освітян змушені евакуюватися через війну

Серед учителів, які не переїхали, в умовах війни виник підвищений попит на спеціалізовані навички.

В умовах повномасштабної війни станом на 31 травня 2022 року місцеві органи управління освітою обласного рівня повідомили про 43 тис. учителів, переміщених зі своїх територій.

Найвищими показники відпливу вчителів спостерігаються в Харківській (10 675), Запорізькій (4342) і Київській (3918) областях.

Про це йдеться у підсумковому звіті оцінювання потреб України у сфері освіти.

Водночас близько 450 громад поінформували, що на їхній території є вчителі із числа ВПО.

Збір точних цифр залишається проблематичним, адже не всі педагогічні працівники після переміщення реєструються як ВПО або змінюють місце викладання, — йдеться у звіті МОН.

Поки що чисельність учителів, офіційно зареєстрованих як ВПО, критично низька. Наразі їх нараховано 1415 осіб згідно з результатами опитування.

Щодо вчителів, які не переїхали в умовах війни, виник підвищений попит на спеціалізовані навички. До 70 % громад вважають, що вчителі виграють від професійного навчання та консультацій із питань підвищення кваліфікації.

Серед бажаних тем для професійного розвитку вчителів:

  • орієнтація на швидке надання PSS (52%);

  • домедична перша допомога (43%);

  • мінна безпека (39%);

  • навчання з питань надання травматологічної допомоги (38%);

  • сприяння онлайн-навчанню (30%);

  • освіта, чутлива до конфліктних ситуацій (25%).

Нагадаємо, до з’ясування причин і обставин відсутності освітянина чи науковця, які виїхали через війну, рятуючи життя, роботодавець повинен зберігати за ними робоче місце та посаду. Однак відсутність працівника на роботі не оплачується.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.