! В а ж л и в о

200 листів, аби побачити полярників

Українські учні боряться за візит у їхню школу полярників, що зимували на антарктичній станції "Академік Вернадський".

Нещодавно ми писали про конкурс “Запроси полярника до себе”, зініційований Національним антарктичним науковим центром, спільно з МОН. На адресу організаторів надійшло понад 2 сотні запрошень від школярів з усіх куточків України. Найбільше листів було з київських шкіл – майже 90. Понад 10 листів надіслали учні з Білої Церкви та Львова, від 10 до 5 листів – з Харкова, Одеси, Миколаєва, Черкас і Житомира.

У конкурсі беруть участь школи Києва, Харкова, Львова, Житомира, Одеси, Черкас та Білої Церкви. У кожному з цих міст журі обере по 3 заклади. До них і завітають учасники антарктичних експедицій.

Листи надсилали також діти з міст, які не оголошені в умовах конкурсу. Надходили звернення з Полтави, Запоріжжя, Умані, Херсону та Херсонської області, прифронтових регіонів.

Куратори зустрічі обіцяють, що обов’язково врахують це, організовуючи наступні конкурси, аби у майбутньому з полярниками мали змогу поспілкуватися і школярі з інших міст.

Школярі запрошують полярників до себе через написані листи від руки і через малюнки, і через аудіо- та відеозвернення. Отримані запрошення будуть ретельно вивчені членами журі впродовж декількох наступних тижнів і вже 30 листопада стануть відомими заклади, що стали переможцями конкурсу.

Ми дуже вдячні усім учасникам, їхнім батькам, вчителям та усім, хто допомагав дітям втілювати мрію в життя. Ми намагатимемося максимально наповнити зустрічі цікавою інформацією, новими знаннями, даватимемо відповіді на всі запитання учнів. Запросимо в школи якомога більше людей, що зимували на станції “Академік Вернадський”, працювали там у сезонних загонах, займаються організацією цієї роботи. Сподіваємося, що такі зустрічі допоможуть дітям краще зрозуміти роботу науковців, полегшити вибір майбутньої професії, – розповів координатор конкурсу, співробітник Національного наукового антарктичного центру Олександр Савицький.

Організатори конкурсу відкрили секрет, що оберуть найбільш творчі звернення, з високою та неординарною мотивацією та логікою викладення думок.

До закладів-переможців завітають полярники та розповідатимуть захопливі історії про життя й дослідження на нашій станції “Академік Вернадський”. Вони покажуть фотографії та відео із зимівок, а також познайомлять малечу з флорою та фауною Антарктики, що полонить своєю незвичайністю. Ба більше, переможці отримають й інші призи. Але що саме це буде – нехай залишиться сюрпризом.

Довідково: “Академік Вернадський” — єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Заснована у 1953 році британцями, вона іменувалась “Фарадей”. В лютому 1996 Україна придбала станцію у Великої Британії за цілий… один фунт стерлігнів? Після цього Англійське Антарктичне Товариство повністю передало науково-спостережний пункт під управління України. Тоді станцію перейменували на “Академік Вернадський” на честь видатного українського вченого академіка Володимира Івановича Вернадського, першого президента НАН України.

Нагадаємо, юні дослідники на чолі з вчителями почали аналізувати фотографії пінгвінів, зроблені автоматичними камерами.

Фотоматеріали узяті з сайту Новое время

Посилання на МОН: mon.gov.ua 

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»