Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Новини
22120
21 грудня 2019 об 11:08
pdf Роздрукувати

10 типових помилок батьків у дитячому садку

Щоб дитина почувалась у садочку щасливою, не робіть цього.

Одним із найважливіших етапів дитини є дитячий садок. Там малюк заводить нових друзів, звикає до нового режиму і правил та виховується разом з усіма. Щасливе перебування дитини у садку залежить не лише від особистості вихователя і його вмінь, але й від батьків. Журналістка сайту «Mel.fm» Інна Прибора підготувала для батьків 10 ситуацій, яких варто уникати задля щасливого майбутнього дитини. 

1. Обіцяти дитині ідилію

«Там смачна каша, Іван з Наталкою в поліцейських грають, і замок з кубиків збирають, бавляться в різні ігри», – так втішають батьки тих дітей, які неохоче встають зранку в садочок.

Малеча довіряє дорослим, тому декілька разів піде в садок, щоб перевірити, чи справді там смачно годують і багато грають. Однак в певний момент невідповідність між рожевими картинками мами і реальним станом справ впадатиме око. Це означає, що батьки спеціально обманюють або не знають, як усе влаштовано.

2. Змальовувати все в сірих тонах

Інша крайність, на яку можуть піти батьки – описати дитині садок не в найкращому світлі: «Можливо, вихователька буде злою, а діти – почнуть битися. Але через кілька років ти підше до школи і вже будеш морально готовим, що і там тебе ображатимуть!».

Поясніть малечі, що всюди є плюси та мінуси, але незважаючи на будь-які обставин ви готові її вислухати і допомогти вирішити проблему.

3. Бити горщики з вихователем через дрібниці

Проблеми можуть виникнути будь-коли. Якщо дитина гуляла на вулиці без рукавичок – це не причина сварити вихователя. Взуття, шнурівки і претензії на кшталт «Я ж просив/ла у вас, щоб дитина спала у футболці з Тризубцем» – нічого не варті. Якщо у вас є прохання чи побажання, формулюйте їх доброзичливою інтонацією: «Вані сняться кошмари, якщо піжама не застібнута на потрібний ґудзик. Перевірте його піжаму, будь ласка, як він йде на тиху годину». Серйозний конфлікт потрібно відразу вирішувати, але не з позиції «зараз я задам перцю цьому вихователю».

4. Показувати фокус із зникненням мами

Дехто з малюків щиро переживає, що настав момент розлуки. Вони можуть плакати і чіплятися за батьків. А ж роблять вони? «Ой, поглянь, яка там пташечка!» – і коли дитина обертається, втікають. Так робити у жодному разі не можна. Малечі може здатися, що ви легко зникаєте і навіть не збираєтесь сьогодні забирати її після садочку. Чи не почне малюк нервувати?

5. Забувати про щоденні ритуали прощання

Коли один з батьків без вітань пролітає повз вихователя, швидко чоломкає дитину в щічку і вже з вулиці кричить: «Шкарпетки в пакееееті!» – це шлях до програшу. Малюк відчуватиме себе спокійніше, якщо його мама чи тато з посмішкою вітатимуть всіх у садочку і підведуть її до вихователя: «Маріє Степанівно, Наталка принесла свою улюблену м’яку іграшку ведмедика і хоче вас з ним познайомити. Наталю, вихователька сказала мені, що вона мріяла познайомитись з твоїм ведмедиком». Якщо батьки правильно організують ритуал прощань у садочку, дитині буде простіше пройнятися пропозиціями виховательки.

5. Підкуповувати дитину і вихователя

Не обіцяйте дитині цукерки, іграшки та інші забаганки, якщо вона не хоче йти в садочок. І з вихователькою ситуація може обернутися проти вас. Якщо ви кладете їй в карман зім’яті 500 грн, щоб вона «краще пильнувала» за вашим сином чи донькою, будьте готові до того, що вона може образитись. Не потрібно їй підморгувати і натякати на шоколадні цукерки 8 Березня, коли вам розповідають, що Оля чи Рома вже самостійно застібають ґудзики.

Поводьте себе коректно, цікавтесь, як ваша дитина поводить себе в групі, спілкуються і грає.

6. З’ясовувати відносини з чужою дитиною

Уже готуєтесь розібратись із бешкетником, який вкусив вашого малюка? Вже приготували фрази, щоб його відчитати? Ні, так робити категорично неможна. Уявіть, що один із батьків підловив вашу дитину і почав сварити. За вирішення конфліктів у садочку відповідальні дорослі. Поговоріть з вихователькою і батьками дитини, яка б’ється. З’ясуйте, у чому справа і хто вам може допомогти.

8. Ігнорувати правила дитячого садочка

Частенько вихователі жаліються на те, що батьки приводять малюків в садочок непідготовленими, без навичків самообслуговування або таких,  які бунтують проти обов’язкової тихої години.

Завдання батьків – зробити так, аби маленькій людині було легко жити. Заздалегідь навчіть малюка одягати складні елементи костюма, поясніть, що садок – місце, де на прогулянку виходять парами за ручки. А ще там є режим. 

9. Покладати занадто великі надії на державну дошкільну освіту

На заняттях молодшої групи вихователі вчать дітей виробляти пластилінові ковбаски і малювати похилі будиночки. Якщо ж ви бажаєте, аби викладач англійської пограв з дитиною в м’яч і навчив двом ключовим словам: «up» і «down», доводеться доплатити. Те, що справді сприяє культурному розвитку малюка – це звички мами з татом і сімейна атмосфера.

10. Підтримувати в усьому вихователя

Так, ваш син чи донька не вміє сидіти рівно, склавши ручки. Так, дитина сильно розкрутила карусельку, і діти почали падати. Не починайте вичитувати малюка разом з вихователькою. Ви на його стороні, ви повинні його захистити. Питання карусельки обговоріть наодинці, але зараз, коли над дитиною стіною нависла завідуюча, найперша задача – врятувати малюка і показати, що у нього є надійний захисник у вигляді мами чи тата.

Спокійно і доброзичливо з'ясуйте, у чому справа, і скажіть, що вам дуже шкода, що так вийшло, і ви все обговорите з дитиною вдома.


Бажаєте дізнатися, як організувати процес адаптації малюка в садочку? Тоді переглядайте вебінар «Психологічна готовність дитини до дитячого садка». Наталія Євсейчик, психотерапевтка Європейської Асоціації психотерапії, арттерапевтка, клінічна психологиня розповідає про особливості поведінки дітей в період адаптації. 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/psihologicna-gotovnist-ditini-do-ditacogo-sadka-99.html

Читайте також: 10 ознак хорошого вчителя

Джерело: Mel.fm

#дитячий_садок #діти #батьки #адаптація #вебінар 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.